Jesteś tutaj: Strona główna > Ocieplanie pianą

Ocieplanie pianą


Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń: 87 566 65 26 … lub

Ocieplanie i docieplanie budynków pianką poliuretanową

Dobrze ocieplony dom to nie tylko komfort jego mieszkańców ale także ogromna oszczędność na ogrzewaniu. Z tego względu pianka poliuretanowa jest materiałem coraz częściej wybieranym przez świadomych inwestorów. Jeśli zależy Państwu na stworzeniu domu energooszczędnego, już na etapie projektowania budynku warto zadbać o to, by wybrać najlepsze materiały izolacyjne, zaś samo ocieplenie zlecić doświadczonym fachowcom. Dobrze wykonane piankowanie natryskowe gwarantuje odpowiednią izolację termiczną na długie lata.

Naszym klientom oferujemy wykonanie izolacji domu najnowocześniejszym i wielokrotnie nagradzanym materiałem izolacyjnym dostępnym na rynku oraz zapewniamy fachową i miłą obsługę. Specjalizujemy się w kompleksowym ocieplaniu domów – zarówno tych nowo budowanych jak również tych, które po wielu latach wymagają termomodernizacji. Ocieplamy poddasza, dachy od wewnątrz i od zewnątrz, elewacje, tarasy oraz fundamenty.

Pianka miękka a pianka twarda

Do ocieplania oraz docieplania domów stosuje się dwa rodzaje pianek. Pianka miękka nadaje się do izolowania pomieszczeń wewnętrznych np. poddaszy i ścian. Ten rodzaj pianki PUR można nanieść bezpośrednio na deskowanie lub membranę. Izolacja termiczna pianą poliuretanową zabezpiecza budynek przed utratą ciepła i eliminuje problem tzw. mostów termicznych. To rozwiązanie daje:

  • oszczędności na ogrzewaniu, wynoszące nawet 70%,
  • doskonale szczelną a zarazem oddychającą i paroprzepuszczalną izolację,
  • izolację z materiału samogasnącego, trudnopalnego w połączeniu z płytą g-k.,
  • izolację trwałą i niezmieniającą swoich właściwości przez długie lata (25-letnia gwarancja producenta).

Drugim rodzajem pianki jest piana twarda. Według specjalistów, ten rodzaj materiału to świetna termo- i hydroizolacja tarasów i fundamentów. Pianka twarda jest materiałem o strukturze zamknięto-komórkowej, co sprawia, że stanowi barierę nieprzepuszczalną dla wody oraz zimnego powietrza. Często jest wybierana jako docieplenie hal, tarasów oraz różnych nietypowych budynków.

Ocieplanie i docieplanie – tu liczy się doświadczenie

Jesteśmy liderem na rynku polskim w ocieplaniu domów pianką poliuretanową Icynene. Zatrudniamy wyłącznie doświadczonych specjalistów, doradców technicznych oraz fachowców z wieloletnim doświadczeniem w wykonywaniu natrysku pianką PUR. Na pierwszym miejscu stawiamy sobie zadowolenie klienta, dlatego tak wielu klientów wybiera właśnie naszą firmę.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami ocieplania:
• poddaszy
• elewacji
• tarasów
• fundamentów