Ocieplanie domu

Ocieplanie domów pianką

Dobrze ocieplony dom to nie tylko komfort jego mieszkańców, ale także duża oszczędność na ogrzewaniu. Warto tu postawić na nowoczesność i efektywność. Z tego względu pianka poliuretanowa to materiał chętnie wybierany przez świadomych inwestorów. O wybór najlepszych materiałów izolacyjnych warto zadbać już na etapie projektu domu, a montaż zlecić doświadczonym fachowcom.

Firma CELS specjalizuje się w kompleksowym ocieplaniu domów i budynków – zarówno tych nowobudowanych, jak i tych, które wymagają termomodernizacji.
Do docieplania domów stosuje się dwa rodzaje pianek. Pianka miękka nadaje się do izolowania pomieszczeń wewnętrznych np. poddaszy i ścian. Ten rodzaj pianki można nanieść bezpośrednio na deskowanie lub membranę. Izolacja z pianki PUR zabezpiecza przed utratą ciepła i eliminuje problem mostków termicznych. Drugim rodzajem pianki jest piana twarda. Według specjalistów ten rodzaj materiału najlepiej nadaje się do termo- i hydroizolacji tarasów i fundamentów – ponieważ wyjątkowo skutecznie zapobiega ucieczce ciepła, a na dodatek nie szkodzi jej zwiększone obciążenie.

 

Chcesz wiedzieć więcej o ocieplaniu domu? Zadzwoń: + 48 664 700 150 lub KLIKNIJ TUTAJ i wybierz doradcę z Twojego regionu.

Dajemy możliwość zamówienia bezpłatnej próbki pianki. Sprawdź i zobacz jak to wygląda z bliska.

 

Przykładowe realizacje z ocieplenia domów pianą

 

Kiedy warto ocieplić dom?

Najlepszym okresem na ocieplenie budynku są miesiące letnie. Podczas prac temperatura powinna mieścić się w zakresie od 5 do 25 stopni Celsjusza.

Dlaczego warto ocieplić budynek?

Ocieplenie budynku wpływa na komfort i na wysokość rachunków za ogrzewanie. Ocieplenie rekomenduje się przede wszystkim ze względu na:

  • oszczędności energii zużywanej do ogrzania budynku i zmniejszenie emisji szkodliwych substancji,
  • poprawę mikroklimatu panującego wewnątrz budynku oraz zapewnienie optymalnej temperatury i wilgotności powietrza,
  • ograniczenie przeciągów,
  • wyeliminowanie kondensacji pary wodnej, będącej główną przyczyną pojawienia się pleśni i grzybów na ścianach,
  • poprawę izolacji akustycznej.

Jakie są formy ocieplenia poddasza?

To, w którym miejscu najlepiej umieścić ocieplenie, zależy od układu naszego domu. Jeśli nie korzystamy z poddasza, warstwę izolacji możemy położyć wprost nad stropem, który oddziela je od pomieszczeń mieszkalnych. Przestrzeń pod dachem pozostanie wówczas zimna. Gdy zależy nam na dodatkowym pokoju, ocieplenie musimy umieścić wyżej – między krokwiami dachu i osłonić je warstwą wykończenia, np. z płyt gipsowo-kartonowych. Tu liczy się szczelne wypełnienie każdego skrawka przestrzeni między warstwą poszycia dachu lub membrany a osłoną od strony pokoju. Ocieplanie poddaszy pianką warto polecić – nic nie wypełni niedostępnych zakamarków pod dachem równie skutecznie, jak wdmuchiwana pod ciśnieniem pianka poliuretanowa.

Jak przebiega proces ocieplania poddasza pianką?

Nakładaniem ocieplenia zajmuje się specjalistyczna ekipa, wyposażona w profesjonalny sprzęt nadmuchujący. Samo ocieplanie trwa zaledwie parę godzin. Gdy tylko pianka stężeje, można już zająć się wykończeniem wnętrza.

Od czego uzależniona jest cena ocieplania poddasza?

Koszt piankowania poddasza zależy przede wszystkim od ilość zużytej do ocieplenia pianki. Bierzemy pod uwagę:

  • liczbę i powierzchnię połaci dachowych,
  • rodzaj i wielkość lukarn,
  • grubość ocieplenia przewidzianą w projekcie termomodernizacji.

Dach dachowi nierówny – dlatego nie jest łatwo oszacować cenę ocieplenia bez wstępnej wizyty fachowca. Na szczęście w CELS nic ona nie kosztuje!


CELS Mariusz Butkiewicz - Polecają Nas Oferteo.pl
CELS Mariusz Butkiewicz