Jesteś tutaj:

Ocieplanie domu

Ocieplanie poddasza

Ocieplanie poddasza pianką

Ocieplanie poddasza pianką

W domach jednorodzinnych straty ciepła spowodowane nieprawidłową izolacją dachu mogą sięgać nawet 30% wszystkich strat ciepła w budynku. Cieplejsze powietrze zawsze przemieszcza się ku górze i wystawiają izolację poddasza na surową próbę. Aby zatrzymać jak najwięcej ciepła w budynku, musimy zadbać o to, aby izolacja naszego poddasza była szczelna i skuteczna. Wówczas uzyskamy efekt ciepłego domu zimą a chłodnego latem. Analiza kosztów ogrzewania wykazuje jednoznacznie, że opłaca się solidnie ocieplać wszystkie przegrody w budynku.

Dobra izolacja nie tylko powinna spełniać minimalne standardy cieplne przegród, ale przede wszystkim powinna nam pomóc zminimalizować koszty ogrzewania, niezależnie od rodzaju stosowanego paliwa. To, w jakiej technice wykonana zostanie izolacja termiczna poddasza, to jedna z ważniejszych decyzji w trakcie budowy domu, ponieważ jej konsekwencje odczuwamy przez długie lata. Wiele osób decyduje się na piankowanie poddaszy, czyli ocieplanie lub docieplanie pianą poliuretanową – poniżej wyjaśniamy dlaczego.

Ocieplenie poddasza z Cels!

Chcesz ocieplić swoje poddasze, ale nie wiesz, jak to zrobić, ani jaki będzie tego koszt? Nasze systemy dociepleń pianką, oprócz najwyższej jakości, wyróżniają się też atrakcyjną ceną! Zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami w celu omówienia szczegółów.

Izolacja cieplna poddasza

System ocieplenia poddasza oparty na kanadyjskiej piance ICYNENE idealnie nadaje się do wykonywania izolacji poddaszy w bezpośrednim natrysku na deski lub płyty drewnopochodne. Dzięki wyjątkowej formule pianka natryskowa bardzo dobrze przykleja się do drewna, tworząc szczelne i efektywne ocieplenie. Poprzez bezpośredni natrysk jesteśmy w stanie wyeliminować znaczną większość mostków termicznych. Poważnym wyzwaniem w przypadku tradycyjnych technik ocieplania są narożniki, załamania dachu oraz połączenia ścian zewnętrznych z dachem skośnym, a także lukarny o skomplikowanej geometrii – bardzo trudno szczelnie je wypełnić, korzystając wyłącznie z gotowych płyt i mat lub ich ręcznie odcinanych fragmentów. Ocieplenie poddasza powinno ponadto łączyć się w sposób ciągły z izolacją ścian (okolice murłaty). Dzięki temu, że pianka ICYNENE LDC-50 podczas natrysku zwiększa swoją objętość kilkunastokrotnie, z łatwością uszczelnimy i wypełnimy przestrzenie przy murłacie lub innych elementach konstrukcyjnych. Przy dachach z pełnym deskowaniem istotne jest również to, aby materiał izolacyjny nie prowadził do degradacji drewna. Stosując izolację z pianki, mamy gwarancję paroprzepuszczalności – drewno może oddychać i odparować nadmiar wilgoci.

Ocieplanie poddasza – jaką piankę wybrać?

Natrysk na folię:

Pianka natryskowa idealnie sprawdza się przy bezpośrednim natrysku na różnego rodzaju membrany i folie dachowe. Podłoża tego typu są wystarczającą barierą ograniczającą rozrost pianki. Pianka poliuretanowa firmy Icynene, pomimo bardzo intensywnego rozrostu, nie wypycha folii, a rozpręża się w kierunku wolnej przestrzeni. Stosowanie pianki natryskowej bezpośrednio na membranę dachową zapewni uszczelnienie wszystkich łączeń membrany, tworząc doskonałą wiatroizolację. Dodatkowo jest to produkt bardzo lekki, ważący około 8kg/m3, dzięki czemu nie obciąża konstrukcji dachowej.

Izolacja akustyczna:

Nasz system bardzo dobrze sprawdza się nie tylko jako ocieplenie i docieplenie budynku czy poddasza, ale również jako izolacja akustyczna – jest to bardzo ważne przy dachach z membraną dachową i blachodachówką. Bardzo dobre parametry wygłuszające znacznie redukują hałas pochodzący od blachy np. przy intensywnych opadach – izolacja ta świetnie sprawdzi się zatem w przypadku poddaszy użytkowych i strychu.

Umów się na bezpłatny pomiar - Służymy fachową poradą i miłą obsługą

Umów się na bezpłatny pomiarSłużymy fachową poradą i miłą obsługą.

Kliknij tutaj

Przykładowa galeria:

Więcej informacji

Ocieplanie elewacji

Ocieplanie elewacji

Ocieplanie elewacji pianką poliuretanową

Pianka poliuretanowa nadaje się do wykonania izolacji na praktycznie każdym rodzaju podłoża. Tego typu ocieplenie elewacji idealnie sprawdza się zarówno w budynkach drewnianych, jak i murowanych. Natryskowy system wykonywania izolacji, pozwala na uzyskanie praktycznie jednolitej warstwy szczelnego ocieplenia elewacji. W ten sposób otrzymujemy bardzo dobrej jakości izolację termiczną przy stosunkowo niewielkim oporze dyfuzyjnym. Elewacja oparta na piance jest izolacją paroprzepuszczalną – oddychającą.

Ocieplanie elewacji to rozwiązanie proste i funkcjonalne

Ocieplanie elewacji pianką należy wykonywać niezwykle starannie. Niewątpliwą zaletą metody natryskowej z wykorzystaniem pianki poliuretanowej jest możliwość aplikowania jej w łatwy sposób na powierzchnie o nieregularnych kształtach. Na izolację z pianki możemy następnie układać elewację wykonaną z deski szalówki bądź sidingu. Wykończenie takiej izolacji jest zatem bardzo proste – zarówno w montażu jak i w utrzymaniu.

Dlaczego warto ocieplić elewację przy pomocy pianki?

Przede wszystkim dlatego, że pianka bezpośrednio po montażu rozkurcza się niemal dwukrotnie i wypełnia wszystkie luki i szczeliny w elewacji. Tak stworzona izolacja jest bardzo szczelna i zapewnia odpowiednie warunki termiczne panujące wewnątrz budynku. Wyjątkowo duża szczelność to również ochrona przed zagrzybieniem ścian i uciekaniem ciepłego powietrza. Grubość potrzebnej warstwy pianki jest nieporównywalnie niższa niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań, takich jak wełny mineralnej i styropianu. Pianka nie ulega również obkurczaniu wynikającemu z upływu czasu. Daje to gwarancję izolacji na lata, która nie wymaga żadnych zabiegów pielęgnacyjnych. To wszystko sprawia, że pianka poliuretanowa jest jednym z najchętniej wybieranych materiałów do izolacji elewacji.

Umów się na bezpłatny pomiar - Służymy fachową poradą i miłą obsługą

Umów się na bezpłatny pomiarSłużymy fachową poradą i miłą obsługą.

Kliknij tutaj

Przykładowa galeria:

Więcej informacji

Ocieplanie fundamentów

Ocieplanie fundamentów

Izolowanie i ocieplanie fundamentów pianką

Fundament to podstawa każdego domu, dlatego warto zadbać o to, aby izolowanie i ocieplanie fundamentów było wykonane dokładnie, szczelnie i przez doświadczoną ekipę. Izolacja z pianki poliuretanowej stanowi bardzo szczelną barierę zarówno termo- jak i hydroizolacyjną. Z tego powodu inwestorzy wybierają właśnie ten rodzaj ocieplenia – zarówno do budynków nowych, jak również tych starszych, gdzie często pojawia się problem przemarzania.

Do izolacji fundamentów wykorzystuje się twardą piankę zamknięto-komórkową. Do tego typu izolacji sugerujemy stosowanie pianki Soudal.

Wykorzystanie pianki to całkowicie bezszwowe i bezspoinowe ocieplenie fundamentu. Pianka szczelnie przylega do izolowanej powierzchni, tworząc jednolitą warstwę izolacji bez jakichkolwiek mostków termicznych. Izolacja cechuje się bardzo małym współczynnikiem nasiąkliwości, a także dużą odpornością na niekorzystne warunki zewnętrzne i działanie czynników atmosferycznych. Zastosowanie piany twardej na fundament chroni go przed niepożądanym przedostawaniem się wilgoci do budynku, jak i również przed skraplaniem wody na ścianach wewnętrznych ocieplanych pomieszczeń.

Pianka PUR a wełna mineralna i styropian

Fundamenty to część budynku, która stale narażona jest na kontakt z dużą ilością wilgoci. W takim środowisku wełna mineralna zupełnie się nie sprawdzi. W jej porowatą strukturę woda wniknie bardzo łatwo, a przemoczone ocieplenie fundamentów traci swoje właściwości termoizolacyjne. Choć wielu projektantów do ocieplania ścian fundamentowych wybiera tradycyjnie płyty z polistyrenu ekstrudowanego (czyli specjalnej odmiany styropianu), coraz liczniejsze grono przekonuje się do stosowania twardej pianki PUR zamknięto-komórkowej o wyjątkowo niskim współczynniku przenikania ciepła. Ważnym argumentem za wyborem pianki do ocieplania fundamentów są jej znakomite właściwości hydroizolacyjne, a także możliwość wykonania za jej pomocą izolacji pozbawionych szczelin i spojeń, od których nie da się uciec przy stosowaniu płyt. Ponadto pianka PUR jest o wiele łatwiejsza w montażu niż płyty styropianowe. Wystarczą tylko 2 osoby, by wykonać 250m2 izolacji dziennie. W połączeniu z metodą natryskową nie ma praktycznie żadnych ograniczeń instalacyjnych. Pianka po montażu podlega 100-krotnemu wzrostowi, tak więc wypełnia każdą lukę oraz miejsca trudno dostępne. Nieważne, czy chodzi o izolację fundamentów, czy poddaszy.

Nasze realizacje wykonywane są piankami znanej i cenionej firmy Soudal, która w swojej ofercie posiada szeroką gamę chemii budowlanej (kleje, uszczelniacze, silikony). Wybór tej firmy pozwala nam na wykonywanie zaawansowanych izolacji fundamentów, poddaszy i tarasów.

Soudal

Przykładowa galeria:

Umów się na bezpłatny pomiar - Służymy fachową poradą i miłą obsługą

Umów się na bezpłatny pomiarSłużymy fachową poradą i miłą obsługą.

Kliknij tutaj

Więcej informacji


CELS Mariusz Butkiewicz - Polecają Nas Oferteo.pl
CELS Mariusz Butkiewicz