Ocieplanie elewacji

Ocieplanie elewacji pianką poliuretanową

Pianka poliuretanowa nadaje się do wykonania izolacji na praktycznie każdym rodzaju podłoża. Tego typu ocieplenie elewacji idealnie sprawdza się zarówno w budynkach drewnianych, jak i murowanych. Natryskowy system wykonywania izolacji, pozwala na uzyskanie praktycznie jednolitej warstwy szczelnego ocieplenia elewacji. W ten sposób otrzymujemy bardzo dobrej jakości izolację termiczną przy stosunkowo niewielkim oporze dyfuzyjnym. Elewacja oparta na piance  jest izolacją paroprzepuszczalną – oddychającą.

Ocieplanie elewacji to rozwiązanie proste i funkcjonalne

Ocieplanie elewacji pianką należy wykonywać niezwykle starannie. Niewątpliwą zaletą metody natryskowej z wykorzystaniem pianki poliuretanowej jest możliwość aplikowania jej w łatwy sposób na powierzchnie o nieregularnych kształtach. Na izolację z pianki możemy następnie układać elewację wykonaną z deski szalówki bądź sidingu. Wykończenie takiej izolacji jest zatem bardzo proste – zarówno w montażu jak i w utrzymaniu.

Elewacja Twojego domu wymaga ocieplenia?

Dajemy możliwość zamówienia bezpłatnej próbki pianki. Sprawdź i zobacz jak to wygląda z bliska.

Zobacz jak wyglądają elewacje domów ocieplone pianką PUR:

Dlaczego warto ocieplić elewację przy pomocy pianki?

Przede wszystkim dlatego, że pianka bezpośrednio po montażu rozkurcza się niemal dwukrotnie i wypełnia wszystkie luki i szczeliny w elewacji. Tak stworzona izolacja jest bardzo szczelna i zapewnia odpowiednie warunki termiczne panujące wewnątrz budynku. Wyjątkowo duża szczelność to również ochrona przed zagrzybieniem ścian i uciekaniem ciepłego powietrza. Grubość potrzebnej warstwy pianki jest nieporównywalnie niższa niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań, takich jak wełny mineralnej i styropianu. Pianka nie ulega również obkurczaniu wynikającemu z upływu czasu. Daje to gwarancję izolacji na lata, która nie wymaga żadnych zabiegów pielęgnacyjnych. To wszystko sprawia, że pianka poliuretanowa jest jednym z najchętniej wybieranych materiałów do izolacji elewacji.


CELS Mariusz Butkiewicz - Polecają Nas Oferteo.pl
CELS Mariusz Butkiewicz