Ocieplanie fundamentów

Izolowanie i ocieplanie fundamentów pianką

Fundament to podstawa każdego domu, dlatego warto zadbać o to, aby izolowanie i ocieplanie fundamentów było wykonane dokładnie, szczelnie i przez doświadczoną ekipę. Izolacja z pianki poliuretanowej stanowi bardzo szczelną barierę zarówno termo- jak i hydroizolacyjną. Z tego powodu inwestorzy wybierają właśnie ten rodzaj ocieplenia – zarówno do budynków nowych, jak również tych starszych, gdzie często pojawia się problem przemarzania.

Chcesz wiedzieć więcej o ocieplaniu fundamentów? Zadzwoń: +48 664 700 150 lub wybierz doradcę ze swojego regionu KLIKNIJ TUTAJ

Do izolacji fundamentów wykorzystuje się twardą piankę zamknięto-komórkową. Do tego typu izolacji sugerujemy stosowanie pianki Soudal.

Pianka PUR a wełna mineralna i styropian

Fundamenty to część budynku, która stale narażona jest na kontakt z dużą ilością wilgoci. W takim środowisku wełna mineralna zupełnie się nie sprawdzi. W jej porowatą strukturę woda wniknie bardzo łatwo, a przemoczone ocieplenie fundamentów traci swoje właściwości termoizolacyjne. Choć wielu projektantów do ocieplania ścian fundamentowych wybiera tradycyjnie płyty z polistyrenu ekstrudowanego (czyli specjalnej odmiany styropianu), coraz liczniejsze grono przekonuje się do stosowania twardej pianki PUR zamknięto-komórkowej o wyjątkowo niskim współczynniku przenikania ciepła. Ważnym argumentem za wyborem pianki do ocieplania fundamentów są jej znakomite właściwości hydroizolacyjne, a także możliwość wykonania za jej pomocą izolacji pozbawionych szczelin i spojeń, od których nie da się uciec przy stosowaniu płyt. Ponadto pianka PUR jest o wiele łatwiejsza w montażu niż płyty styropianowe. Wystarczą tylko 2 osoby, by wykonać 250m2 izolacji dziennie. W połączeniu z metodą natryskową nie ma praktycznie żadnych ograniczeń instalacyjnych. Pianka po montażu podlega 100-krotnemu wzrostowi, tak więc wypełnia każdą lukę oraz miejsca trudno dostępne. Nieważne, czy chodzi o izolację fundamentów, czy poddaszy.

Nasze realizacje wykonywane są piankami znanej i cenionej firmy Soudal, która w swojej ofercie posiada szeroką gamę chemii budowlanej (kleje, uszczelniacze, silikony). Wybór tej firmy pozwala nam na wykonywanie zaawansowanych izolacji fundamentów, poddaszy i tarasów.

Izolowanie i ocieplanie fundamentów pianką

Wykorzystanie pianki to całkowicie bezszwowe i bezspoinowe ocieplenie fundamentu. Pianka szczelnie przylega do izolowanej powierzchni, tworząc jednolitą warstwę izolacji bez jakichkolwiek mostków termicznych. Izolacja cechuje się bardzo małym współczynnikiem nasiąkliwości, a także dużą odpornością na niekorzystne warunki zewnętrzne i działanie czynników atmosferycznych. Zastosowanie piany twardej na fundament chroni go przed niepożądanym przedostawaniem się wilgoci do budynku, jak i również przed skraplaniem wody na ścianach wewnętrznych ocieplanych pomieszczeń.

Ocieplanie fundamentów – tylko z firmą CELS!

Izolacje i ocieplenia fundamentów z firmą CELS to gwarancja najwyższej jakości. Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Dajemy możliwość zamówienia bezpłatnej próbki pianki. Sprawdź i zobacz jak to wygląda z bliska.

Zobacz jak wyglądają fundamenty ocieplone i zaizolowane pianką PUR:


CELS Mariusz Butkiewicz - Polecają Nas Oferteo.pl
CELS Mariusz Butkiewicz