Ocieplanie poddasza pianką


Ocieplanie poddasza pianką

W domach jednorodzinnych straty ciepła spowodowane nieprawidłową izolacją dachu mogą sięgać nawet 30% wszystkich strat ciepła w budynku. Cieplejsze powietrze zawsze przemieszcza się ku górze i wystawiają izolację poddasza na surową próbę. Aby zatrzymać jak najwięcej ciepła w budynku, musimy zadbać o to, aby izolacja naszego poddasza była szczelna i skuteczna. Wówczas uzyskamy efekt ciepłego domu zimą a chłodnego latem. Analiza kosztów ogrzewania wykazuje jednoznacznie, że opłaca się solidnie ocieplać wszystkie przegrody w budynku.

SkutecznaIZOLACJA

Dobra izolacja nie tylko powinna spełniać minimalne standardy cieplne przegród, ale przede wszystkim powinna nam pomóc zminimalizować koszty ogrzewania, niezależnie od rodzaju stosowanego paliwa. To, w jakiej technice wykonana zostanie izolacja termiczna poddasza, to jedna z ważniejszych decyzji w trakcie budowy domu, ponieważ jej konsekwencje odczuwamy przez długie lata. Wiele osób decyduje się na piankowanie poddaszy, czyli ocieplanie lub docieplanie pianą poliuretanową – poniżej wyjaśniamy dlaczego.

Ocieplanie poddasza – jaką piankę wybrać?

Natrysk na folię

Pianka natryskowa idealnie sprawdza się przy bezpośrednim natrysku na różnego rodzaju membrany i folie dachowe. Podłoża tego typu są wystarczającą barierą ograniczającą rozrost pianki. Pianka poliuretanowa firmy Icynene, pomimo bardzo intensywnego rozrostu, nie wypycha folii, a rozpręża się w kierunku wolnej przestrzeni. Stosowanie pianki natryskowej bezpośrednio na membranę dachową zapewni uszczelnienie wszystkich łączeń membrany, tworząc doskonałą wiatroizolację. Dodatkowo jest to produkt bardzo lekki, ważący około 8kg/m3, dzięki czemu nie obciąża konstrukcji dachowej.

Izolacja akustyczna

Nasz system bardzo dobrze sprawdza się nie tylko jako ocieplenie i docieplenie budynku czy poddasza, ale również jako izolacja akustyczna – jest to bardzo ważne przy dachach z membraną dachową i blachodachówką. Bardzo dobre parametry wygłuszające znacznie redukują hałas pochodzący od blachy np. przy intensywnych opadach – izolacja ta świetnie sprawdzi się zatem w przypadku poddaszy użytkowych i strychu.

Zobacz jak to robimy …. 

Izolacja cieplna poddasza metodą natryskową

System ocieplenia poddasza oparty na kanadyjskiej piance ICYNENE idealnie nadaje się do wykonywania izolacji poddaszy w bezpośrednim natrysku na deski lub płyty drewnopochodne. Dzięki wyjątkowej formule pianka natryskowa bardzo dobrze przykleja się do drewna, tworząc szczelne i efektywne ocieplenie. Poprzez bezpośredni natrysk jesteśmy w stanie wyeliminować znaczną większość mostków termicznych. Poważnym wyzwaniem w przypadku tradycyjnych technik ocieplania są narożniki, załamania dachu oraz połączenia ścian zewnętrznych z dachem skośnym, a także lukarny o skomplikowanej geometrii – bardzo trudno szczelnie je wypełnić, korzystając wyłącznie z gotowych płyt i mat lub ich ręcznie odcinanych fragmentów. Ocieplenie poddasza powinno ponadto łączyć się w sposób ciągły z izolacją ścian (okolice murłaty). Dzięki temu, że pianka ICYNENE LDC-50 podczas natrysku zwiększa swoją objętość kilkunastokrotnie, z łatwością uszczelnimy i wypełnimy przestrzenie przy murłacie lub innych elementach konstrukcyjnych.
Przy dachach z pełnym deskowaniem istotne jest również to, aby materiał izolacyjny nie prowadził do degradacji drewna. Stosując izolację z pianki, mamy gwarancję paroprzepuszczalności – drewno może oddychać i odparować nadmiar wilgoci.

Ocieplenie poddasza z Cels!

Chcesz ocieplić swoje poddasze, ale nie wiesz, jak to zrobić, ani jaki będzie tego koszt? Nasze systemy dociepleń pianką, oprócz najwyższej jakości, wyróżniają się też atrakcyjną ceną! Zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami w celu omówienia szczegółów.

Ocieplenia i docieplenia z firmą CELS to gwarantowana satysfakcja na wiele długich lat.

Twoje poddasze wymaga ocieplenia? KLIKNIJ TUTAJ i umów się z doradcą z Twojego regionu.

Dajemy możliwość zamówienia bezpłatnej próbki pianki. Sprawdź i zobacz jak to wygląda z bliska.

Zobacz jak wygląda poddasze ocieplone pianką PUR:


CELS Mariusz Butkiewicz - Polecają Nas Oferteo.pl
CELS Mariusz Butkiewicz