Sezon zimowy to okres, w którym odnotowuje się mniejsze zainteresowanie branżą budowlaną. Większość prac, z racji panującej na zewnątrz aury, przekładana jest na wiosnę i lato. Czy na pewno musi tak być? Okazuje się, że na rynku istnieje wiele rozwiązań, które z powodzeniem można stosować nawet przy bardzo niskich temperaturach.
Aktualnie oferta rynku materiałów budowlanych jest tak szeroka, że można znaleźć pośród niej nawet tak zwaną budowlankę zimową. To specjalnie opracowane produkty, wzbogacone preparatami chemicznymi, które umożliwiają ich stosowanie również w niższych temperaturach. W przypadku niektórych prac budowlanych dodatnie temperatury są jednak koniecznością. Zwłaszcza jeśli mowa o tynkowaniu, wylewaniu posadzek oraz wielu innych ,,mokrych pracach”.
Czy można ocieplać zimą?
Bywa, że robotnicy nie nadążają z niektórymi pracami na czas. Pozostaje więc pytanie: przerwać prace budowlane czy kontynuować je również zimą? W przypadku ocieplania metodą mokrą niskie temperatury mogą stanowić spore utrudnienie. Mróz utrudnia wiązanie zaprawy klejowej i tynku, które z reguły rozrabiane są z wodą.
Alternatywnym rozwiązaniem jest metoda sucha, polegająca na izolacji natryskowej pianką Icynene. Firma CELS, jako autoryzowany wykonawca ociepleń z pianki Icynene, działa przez cały rok. Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć z zimowych inwestycji, a także do lektury artykułu na temat wykonywania ocieplenia przy niskich temperaturach.