OCIEPLANIE CELULOZĄ

Idealne Rozwiązanie dla Twojego Domu

ocieplanie celulozą
ocieplanie celulozą
ocieplanie celulozą
ocieplanie celulozą
ocieplanie celulozą

Użytkowanie domu lub innych obiektów bez termoizolacji jest niekomfortowe i stosunkowo niebezpieczne dla zdrowia. Nieocieplone ściany działają niczym duże odpromienniki ciepła i zapewniają praktycznie niezakłóconą wymianę temperatur między wnętrzem a zewnętrzem, co skutkuje szybkim obniżeniem temperatury zimą i szybkim podnoszeniem temperatury latem. Ocieplanie wełną celulozową lub wełną drzewną jest często wybierane przez osoby, którym zależy na stworzeniu ścisłej termoizolacji, pozbawionej między innymi mostków cieplnych. Warto poznać to zagadnienie z bliska i podjąć decyzję na podstawie danych i faktów.

W dachu zachodzi szybka i intensywna wymiana ciepła, dlatego bez zastosowania odpowiedniej termoizolacji może przez nią uciekać nawet 25% ciepła znajdującego się wewnątrz budynku. Efektem zbyt małego oporu cieplnego jest obniżona temperatura wnętrza zimą i zbyt nagrzane wnętrze latem. Ocieplanie wełną celulozową Steico Floc ma same zalety w przypadku tego elementu konstrukcyjnego.

Materiał ten jest całkowicie sypki, tym samym znakomicie dociera do pustych przestrzeni za pomocą wdmuchiwania i nie obciąża konstrukcji więźby, gdyż charakteryzuje się niską gęstością i tym samym niewielką wagą. Granulat znakomicie współpracuje z elementami drewnianymi i chroni je przed działaniem wilgoci, co nie pozostaje bez znaczenia.

Niektóre z zalet ocieplenia wełną celulozową:

  • wyjątkowo ekologiczny materiał termoizolacyjny z sortowanego papieru, dostępny także w wariancie bez dodatku soli borowej
  • bezspoinowa warstwa termoizolacji nie wymagająca przycinania
  • najwyższa jakość włókien izolacyjnych dzięki nowoczesnej technologi produkcyjnej
  • perfekcyjna ochrona przed utratą ciepła w zimie
  • perfekcyjna ochrona przed przegrzewaniem budynku w lecie
  • materiał otwarty dyfuzyjnie – trwała ochrona konstrukcji przed wilgocią
  • trwała odporność na osiadanie już przy małej gęstości zasypowej
  • pewna obróbka przy użyciu ogólnie dostępnych agregatów do wdmuchiwania izolacji sypkich

Wełna celulozowa STEICO  to materiał, który świetnie nadaje się do wypełnienia lub naprawy istniejącego już ocieplenia. Wełna celulozowa jest materiałem stosunkowo lekkim, dzięki czemu idealnie wypełnia wszelkie wąskie przestrzenie.

Naprawa ocieplenia poddasza tą metodą jest bardzo skuteczna i szybka – nie wymaga żadnego demontażu poszycia poddasza, więc prace nie generują dodatkowych kosztów. Podczas naprawy ocieplenia poddasza wykonujemy kilka niewielkich otworów, przez które podajemy granulat celulozy.

Poddasze lub strych warto odpowiednio zabezpieczyć termoizolacją, szczególnie wtedy, gdy planujemy je użytkować na co dzień. Ocieplanie wełną celulozową sprawdzi się wówczas znakomicie. Wełna może być wdmuchiwana do gotowej konstrukcji także wtedy, gdy warstwa pierwotnego ocieplenia, np. wełny skalnej, już opadła wskutek upływu czasu lub dostępu wilgoci – wystarczy wykonanie niewielkich otworów w okładzinie.

Firma CELS specjalizuje się w wykonywaniu ociepleń przy użyciu wełny celulozowej i drzewnej. Swoim klientom oferujemy również sprzedaż produktów firmy STEICO w atrakcyjnych cenach.

SZYBKI KONTAKT

Potrzebujesz więcej informacji?
Skontaktuj się z naszymi specjalistami

Formularz kontaktowy - Ocieplenia