Jesień to gorący okres w branży budowlanej. Wiedzą o tym nie tylko pracownicy tej branży ale również wszyscy Ci, którzy kiedyś budowali dom. Inwestorzy chcą jak najwięcej zrobić przed zimą, dlatego dobre firmy budowlane mają pełne ręce roboty.
Na szczęście na naszym rynku coraz częściej pojawiają się nowe technologie i materiały odporne na warunki atmosferyczne, z których zastosowaniem nie trzeba się tak spieszyć. Ich montaż, czy też aplikacja jest możliwa również wtedy, gdy na zewnątrz panują ujemne temperatury i pada śnieg.
Jednym z takich materiałów jest otwarto-komórkowa, natryskowa pianka Icynene stosowana przede wszystkim do wykonywania ociepleń poddaszy. Jest to materiał, którym można wykonać szczelną a zarazem oddychającą izolację domu przez cały rok, bez względu na temperaturę. Firma CELS – autoryzowany wykonawca Icynene wykonuje natryski od wielu lat. Jak przyznaje jeden z przedstawicieli firmy, klienci są zaskoczeni faktem, że istnieje na rynku pianka, którą można aplikować nawet w temperaturze -30 stopni C. Czy rzeczywiście pianka jest nakładana przy tak niskiej temperaturze? Oczywiście – Firma CELS z roku na rok odnotowuje wzrost zamówień na wykonanie izolacji w miesiącach zimowych. Oznacza to, że powoli rośnie świadomość klientów i znajomość nowoczesnych technologii a także zaufanie do dobrej i sprawdzonej marki.
Czy wszystkie pianki dostępne na polskim rynku nadają się do aplikacji zimą? Niestety nie. Pianka Icynene to jeden z nielicznych tego typu materiałów, który można nakładać w ekstremalnie niskich temperaturach. Potwierdzają to zarówno montażyści jak i klienci, których domy ocieplono zimą. Doskonałe właściwości termoizolacyjne pianki Icynene można sprawdzić przy pomocy kamery termowizyjnej lub po wykonaniu profesjonalnego testu szczelności. Tego typu testy wykonywane są przy użyciu specjalistycznego sprzętu i oprócz szczelności dachu sprawdzają również szczelność, okien, drzwi a także innych newralgicznych miejsc, przez które może uciekać ciepłe powietrze. Wyniki testu jednoznacznie pokazują które miejsca wymagają uszczelnienia, a które w 100% spełniają swoje funkcje. Czasami wystarcza tylko kilka drobnych napraw i uszczelnień a oszczędności w ogrzewaniu mogą być naprawdę znaczne. Dzięki zastosowaniu tej technologi nie ma również obaw o to, że budynek jest zbyt szczelny. Pianka Icynene ma właściwości paroprzepuszczalne, dlatego efekt oddychania budynku jest zachowany przy idealnie szczelnej warstwie izolacji. Potwierdzają to niezależni eksperci w dziedzinie testów szczelności oraz klienci, którzy od wielu lat użytkują domy ocieplone tym materiałem.
Punkty handlowe