Skip to main content

SOUDAL jest największym na świecie producentem pian poliuretanowych w aerozolu oraz czołowym dostawcą mas uszczelniających, klejów oraz wyrobów chemii dachowej. Dzięki systematycznym inwestycjom w badania i rozwój, otwarciu na innowacyjne rozwiązania i dostosowanie do potrzeb lokalnych rynków firma osiągnęła wiodącą pozycję na międzynarodowym rynku chemii budowlanej. Główna siedziba, centrum logistyczno-operacyjne i badawczo-rozwojowe znajdują się w Belgii, a biura handlowe i spółki zależne w 130 krajach na całym świcie. Koncern posiada 16 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej. SOUDAL powstał ponad 50 lat temu, a od 20 lat obecny jest w Polsce. Firma obsługuje tysiące klientów na terenie całego kraju dzięki własnej, rozbudowanej sieci dystrybucyjnej.

W 2009 roku uruchomiona została pierwsza w Polsce fabryka pian i silikonów SOUDAL Manufacturing, wyposażona w wiele innowacyjnych rozwiązań i spełniająca najostrzejsze wymagania środowiskowe.
Od wielu lat SOUDAL w Polsce zajmuje pozycję lidera na rynku pianek montażowych , uszczelniaczy oraz natryskowych pian poliuretanowych. Z początkiem roku 2019 firma CELS została jedynym Certyfikowanym Wykonawcą SOUDAL w Polsce w zakresie stosowania pianek o otwartej strukturze komórek. Oznacza to, że każda wykonana przez Grupa CELS izolacja termiczna pianką Soudafoam SPF objęta jest dożywotnią gwarancją producenta.
Zapraszamy do obejrzenia
PREZENTACJI poniżej:


Zalety pianki otwarto- komórkowej SOUDAL:

– Niski wspołczynnik przewodzenia ciepła
– Całkowicie paroprzepuszczalna
– Bardzo dobre właściwości akustyczne
– Brak mostkow termicznych ( ciągłość izolacji)
– Trwałość (zakres temperatur -40˚C do + 120˚C)
– Wysoka odporność chemiczna i biologiczna
– Szybkość wykonania prac izolacyjnych
– Nie traci swoich właściwości wraz z upływem czasu, jest odporna na grzyby, pleśń i szkodniki
– bezpieczna dla zdrowia
– certyfikowana