Skip to main content

Budowa domu w technologii szkieletowej ( kanadyjskiej) to coraz popularniejsze rozwiązanie już nie tylko w Stanach Zjednoczonych czy Belgii ale również w naszym kraju. Podstawowym materiałem konstrukcyjnym jest drewno sosnowe lub świerkowe, które wypełnia sie materiałem izolacyjnym najczęściej od wewnątrz.
Nasi klienci również coraz częściej wybierają ten rodzaj budynku, zwłaszcza przy budowie domów letniskowych.

Poniżej zdjęcia z ostatnich naszych realizacji.

Ocieplenie z pianki poliuretanowej idealnie nadaje się do wykonywania izolacji poddaszy w bezpośrednim natrysku na deski lub płyty drewnopochodne. Dzięki wyjątkowej formule, pianka poliuretanowa bardzo dobrze przykleja się do drewna tworząc szczelne i efektywne ocieplenie.

Poprzez bezpośredni natrysk jesteśmy w stanie wyeliminować znaczącą większość mostków termicznych. Szczególną uwagę należy zwracać na narożniki, załamania dachu oraz połączenia ścian zewnętrznych z dachem skośnym. Ocieplenie poddasza powinno łączyć się w sposób ciągły z izolacją ścian (okolice murłaty). Dzięki temu że pianka podczas natrysku zwiększa swoją objętość kilkunastokrotnie,z łatwością uszczelnimy i wypełnimy przestrzenie przy murłacie lub innych elementach konstrukcyjnych. Przy dachach z pełnym deskowaniem istotne jest również to, aby materiał izolacyjny nie prowadził do degradacji drewna. Stosując piankę poliuretanową mamy gwarancję paroprzepuszczalności i utrzymany jest efekt oddychania.

W przypadku ocieplenia domu drewnianego izolacja musi być zabezpieczona przed zawilgoceniem, dlatego pod okładziną wewnętrzną układa się warstwę paroizolacyjną, a pod okładzinę zewnętrzną tzw. wiatroizolację.

Jesteś zainteresowany ociepleniem domu w technologii szkieletowej ? Wypełnij formularz i dowiedz się więcej o naszym systemie izolacyjnym.

Umów się na bezpłatny pomiar - Służymy fachową poradą i miłą obsługą

Umów się na bezpłatny pomiar Służymy fachową poradą i miłą obsługą.

Kliknij tutaj