Skip to main content

Każdy okres charakteryzuje się własnymi trendami – własnym stylem oraz modą. W aranżacji wnętrz dominuje obecnie prostota, funkcjonalność i dyskretne ozdoby. W ten trend doskonale wpasowuje się druk na szkle – rozwiązanie dostępne dzięki nowoczesnym technologiom. Gdzie najlepiej sprawdzi się nadruk na szybie i jak wygląda proces jego wykonania? Odpowiedzi znajdziecie w niniejszym wpisie. Zapraszamy.

Unikalna i praktyczna ozdoba

Druk na szkle jest ozdobą, która sprawdzi się praktycznie w każdym pomieszczeniu. Dzięki niemu wnętrza nie tylko nabierają unikalnego charakteru, ale są również bardziej urozmaicone. Dodatkowo jest to dekoracja dyskretna i nie odwraca uwagi od innych elementów (chyba, że tego chcemy).

Firmy, które oferują nadruki na szybie posiadają naprawdę bogatą ofertę. Możemy skorzystać z szerokiego wachlarza motywów lub wykorzystać własne zdjęcie bądź grafikę. Dzięki temu personalizacja wystroju może być jeszcze pełniejsza.

Technika wykonania

Szkło (hartowane, fazowane, a nawet barwione) wykorzystywane do zadrukowywania ma najczęściej 6 milimetrów grubości, choć wykorzystuje się również szyby 4-, 8- i 10-milimetrowe. Nadruk wykonuje się przy użyciu specjalnego plotera UV, gwarantującego precyzję oraz dokładność. Osoby zainteresowane zadrukowaniem dużych powierzchni powinny jednak skorzystać z usług firmy posiadającej podciśnieniowe stoły robocze. Po nałożeniu farby trzeba ją tylko wysuszyć za pomocą promieni UV i gotowe!

Nadruk na szybie jest znacznie tańszym i lepszym sposobem na stworzenie niebanalnych dekoracji, niż choćby laminowanie. Folia umieszczona między dwiema taflami szkła nie jest zbyt odporna na działanie wilgoci, zaś sama technika wykonania (dwie szyby) podwaja cenę oraz ciężar ozdoby.

Trwałe i łatwe w czyszczeniu

Zagruntowane i polakierowane tafle szkła to ozdoby, które wytrzymają dekady. Nowoczesne technologie druku gwarantują im ostrość oraz głębię kolorów, zaś wykorzystane materiały oprą się najbardziej niekorzystnym warunkom zewnętrznym. Wilgoć, promieniowanie słoneczne, wysokie temperatury, a nawet mechaniczne ścieranie – nadruki na szybie zniosą wszystko. Warto również podkreślić, iż są produktem całkowicie bezwonnym, przyjaznym dla środowiska naturalnego.

Gdzie najlepiej?

Nadruk na szkle świetnie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, ale w domach najczęściej spotykamy go w kuchni i łazience. Półki, drzwi szaf i szafeczek, kabiny prysznicowe, blaty stołów… możliwości są ogromne, a ogranicza je praktycznie tylko nasza wyobraźnia.