Skip to main content

Ekonomiczne korzyści ocieplania budynków pianką poliuretanową.

Odpowiednie ocieplenie i izolacja domu jest jednym z najważniejszych etapów, które prowadzą do zauważalnych oszczędności energetycznych, a tym samym komfortu codziennego życia. Pianka PUR, czyli pianka poliuretanowa to obecnie najskuteczniejszy materiał na rynku, który z powodzeniem stosowany jest do izolacji termicznej budynków. Jak ocieplić poddasze, aby było to skuteczne?

Korzyści z ocieplenia pianką PUR.

Pianka poliuretanowa jest jednym z najlepszych materiałów do izolacji dostępnych na rynku budowlanym. Dzięki swojej wyjątkowej strukturze mikroporów skutecznie redukuje jakiekolwiek straty ciepła w domu, jednocześnie utrzymując odpowiednio wysoką temperaturę w poszczególnych pomieszczeniach. Współczynnik przewodzenia ciepła dla pianki poliuretanowej wynosi
0,037 – 0,038 W/ (m2K). Co to oznacza w praktyce? Mniejsza ilość pobieranej energii do ogrzania pomieszczeń i klimatyzowania ich, to znaczy do utrzymania komfortowej temperatury, przekłada się na znacznie mniejsze rachunki za energię elektryczną, której ceny w dzisiejszych czasach są niestabilne. Obecnie dobre parametry termoizolacyjne budynku są pożądane przez klientów. To nie tylko oszczędności finansowe, które są odczuwalne, ale również, a może przede wszystkim komfort przebywania w poszczególnych pomieszczeniach.

Oferowana przez naszą firmę termoizolacja budynków pianą gwarantuje eliminację mostków termicznych, czyli specyficznych miejsc, przez które dochodzi do przenikania ciepła przez konstrukcję domu. Oczywiście istnienie mostków termicznych nie jest pożądane, ponieważ zwiększa ilość energii potrzebnej do ogrzania budynku. Brak konieczności profili i innych łączników montażowych, brak spoin pomiędzy płytami i na styku wykorzystanych materiałów. Pianka poliuretanowa pozwala wypełnić nietypowe powierzchnie, nawet takie, które na pierwszy rzut oka wydają się niezwykle skomplikowane.

Oprócz ocieplenia budynku, pianką PUR pozwala na skuteczną redukcję hałasu. Dzięki temu nie potrzeba już dodatkowych elementów i działań mających na celu zmniejszenie przenikania hałasu z zewnątrz.

Ocieplenie poddasza pianą PUR jest szybkie i bezproblemowe, a nasi specjaliści z łatwością dostosują ocieplenie domu do różnorodnych kształtów i powierzchni. Pianka może z powodzeniem być nanoszona na dachy, ściany, stropy i pozostałe elementy domu. Pozwala to na zaoszczędzenie nie tylko czasu, ale i dodatkowych kosztów związanych z montażem i ekipą remontową złożoną z kilku osób .

Warto wspomnieć, że pianka poliuretanowa wykazuje odporność na zdecydowaną większość związków chemicznych, czynników biologicznych. Jednak każdorazowo przy wyborze powłok należy sprawdzić, czy materiały mogą być stosowane razem. Najbezpieczniej jednak jest stosować systemy zalecane przez danego producenta.

Ocieplanie budynku pianką poliuretanową.

Izolacja i ocieplenie poddasza za pomocą metody natryskowej to zdecydowanie obecnie najbardziej wydajny materiał izolacyjny, który możemy wykorzystać. Gwarantuje najwyższą jakość w porównaniu do dotychczas stosowanych metod. Większa wydajność to oczywiście oszczędność finansowa na materiale, ponieważ nie trzeba aż tak dużej ilości. 

Łatwość stosowania to również mało bałaganu remontowego i zakłóceń codziennych obowiązków. Ta kwestia jest niestety często pomijana, jednak dla nas ważne jest, aby nie zakłócać zbytnio funkcjonowania naszych klientów.

Ocieplenia pianą PUR pozwala budynków oddychać. Dzięki specjalnej strukturze piany, zwanej strukturą komórkową, umożliwia na wyprowadzenie z pomieszczeń zawilgoconego powietrza. Jednocześnie tworzy się szczelna bariera, która skutecznie chroni dom przed przenikaniem zimnego, porywistego wiatru i ulewnego deszczu. Pozostałe materiały, które są często wykorzystywane do izolacji budynków, nie mają takich właściwości. 

Aplikacja piany PUR to oszczędność na ewentualnych poprawkach lub konieczności wymiany ocieplenia. Pianka poliuretanowa jest niezwykle trwała, nie kurczy się i nie odpada. Swoje wyjątkowe właściwości zachowuje przez całą żywotność domu. Dzięki temu łatwo można uniknąć strat ciepła w czasie zimy, natomiast w lecie można uchronić pomieszczenia przez zbyt szybkim i dużym nagrzaniem.

Dlaczego warto ocieplić dom za pomocą pianki poliuretanowej?

Ocieplenie dachu pianką poliuretanową jest korzystne nie tylko ze względów typowo finansowych, ale także ze względu na jej właściwości termoizolacyjne. Cels.pl – jesteśmy gwarancją ciepła i wytrzymałości piany PUR, stosujemy produkty wyłącznie od najlepszych producentów, międzynarodowej rangi. Termoizolacja to obecnie jedna z najlepszych inwestycji, które można zapewnić domowi. Optymalne ocieplenie budynku zachowa długoletnią możliwość codziennego funkcjonowania bez konieczności poprawek, i wymiany warstwy izolacyjnej. Natryskowe ocieplanie to przyszłościowa inwestycja.

Zapraszamy do wybranej formy kontaktu i zapoznania się z pełną ofertą naszej firmy.