Skip to main content

Ocieplanie budynków starej konstrukcji pianką PUR: wyzwania i rozwiązania

Ocieplanie budynków stało się dziś powszechną praktyką, zwłaszcza w przypadku nowego budownictwa. Nasza firma Cels oferuje także rozwiązania dedykowane dla budynków o starej konstrukcji. Jakie wyzwania stoją przed wykonaniem takiej pracy? Jakie rozwiązania można wybierać? Poznaj kilka cennych wskazówek od naszej firmy Cels.pl

Jak ocieplić stary budynek?

Jak ocieplić budynek przedwojenny czy z czasów peerelowskich? Przede wszystkim należy określić parametry wytrzymałościowe, jak również ogólną użyteczność budynku. Najbardziej interesujący jest parametr efektowności energetycznej. To właśnie współczynnik termoizolacyjny muru zewnętrznego oraz paroprzepuszczalność ocieplenia mówi nam, jaką metodę ocieplenia budynku wybrać. Do wyboru pozostaje ocieplenie pianką PUR, wełną mineralną czy włóknami celulozy. Najczęściej wybierana jest pianka poliuretanowa. Metoda natryskowa jest najbardziej rekomendowaną dla budynków starego typu. Jest to rozwiązanie najszybsze i najmniej uciążliwe. Wyróżnić można dwa rodzaje materiałów- piankę poliuretanową otwartokomórkową oraz zamkniętokomórkową.

Pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 

Pianka otwartokomórkowa jest najbardziej elastyczna. W związku z tym wykorzystywana jest do ocieplania punktów stycznych starych konstrukcji drewnianych domów z jego murami zewnętrznymi. Najczęściej służy także jako ocieplenie poddasza pianą PUR w tego rodzaju budynkach.

Pianka poliuretanowa zamkniętokomórkowa

Pianka zamkniętokomórkowa posiada parametry bardzo mocno zbliżone do polistyrenu XPS. Dzięki temu wykorzystywana jest do nakładania na takich elewacjach, do których wybraliśmy styropian. Należy pamiętać, że zamkniętokomórkowa pianka poliuretanowa nie jest paroprzepuszczalna, jednak jest niezwykle odporna na działanie wody.

Trudności i komplikacje w ociepleniu starych buda 

Największą trudnością w ociepleniu starych budynków stanowią tzw. mostki termiczne, które występują w dużej ilości m.in. w budynkach z okresu realnego socjalizmu. W tamtych czasach stosowano rozwiązania konstrukcyjne, które sprzyjały takim zjawiskom. Co więcej, bardzo często w budynkach o starej konstrukcji możemy napotkać także niedbałe wykonanie, które również spowodowało wystąpienie licznych wad w całej konstrukcji. W każdych niedopracowanych miejscach, takich jak np. styk stropów ze ścianami wewnętrznymi, niepełne obróbki blacharskie, nadproża i wieńce czy parapety, które są swojego rodzaju wyzwaniem w pracach ociepleniowych, pianka poliuretanowa sprawdzi się rewelacyjnie.

Jak zamówić u nas ocieplenie pianką poliuretanową?

Nasza firma Cels.pl posiada regionalne oddziały rozsiane po mapie całej kraju, dzięki czemu zapewniamy realizację usług w wielu województwach, takich jak m.in.: zachodniopomorskie, pomorskie, lubuskie, podlaskie, warmińsko- mazurskie, podkarpackie, mazowieckie, czy na części województwa świętokrzyskiego.

W pierwszym kroku należy zadzwonić do naszej firmy. Zgłoszenie przykazane zostaje do właściwego oddziału terenowego. Nasz handlowiec nawiązuje kontakt z inwestorem. Dopytuje o szczegóły ocieplenia domu- jego powierzchnię w m2, rodzaj budynku, rok jego budowy, interesującą grubość ocieplenia, rodzaj technologii, którą chcemy wybrać i inne. Wówczas handlowiec umawia się na indywidualne oględziny, pomiar właściwy, pomiar wilgotności i inne. Następnie wysyłana zostaje konkretna oferta- zakres prac, grubość ocieplenia i końcowa wycena.

Dlaczego nasze ocieplenia pianą pur wyróżniają się na rynku?

Firma Cels.pl zyskała tytuł najlepszego wykonawcy na portalu OFERTEO 2022. To niezwykłe wyróżnienie, które przyznane zostało m.in. za wieloletnie doświadczenie, długotrwałe relacje z pracownikami, najwyżej klasy profesjonalizm podczas wykonywania pracy. Co więcej, posiadamy liczne certyfikaty i gwarancję, co daje nam mocną przewagę na rynku. W naszych szeregach pracuję jedynie doskonale wykwalifikowana kadra, a długi czas obecności na rynku sprawia, że mamy na swoim koncie obszerną gamę zrealizowanych inwestycji o różnym poziomie zawiłości.

Na szczególną uwagę zasługuje także fakt, że nasza firma Cels.pl, w 2019 roku stała się jedynym certyfikowanym wykonawcą pracującym na piankach o otwartej strukturze od marki SOUDAL w naszym kraju. Co oznacza to w praktyce? Że każde ocieplenie i izolacja wykonana przez nasz zespół, przy pomocy pianki Soudafoam SPF, objęta jest dożywotnią gwarancją producenta.

Nasza firma wykonuje ocieplenie domu głównie w oparciu o pianę SOUDAL. Jednak nie są to jedyne materiały. Używamy także produktów innych marek, takich jak m.in.; Rockwool (wełna skalna) oraz Steico (wdmuchiwanie włókna drzewnego i celulozy). 14- letnie doświadczenie w branży ociepleń to jedna z najcenniejszych zalet naszej marki.

Postaw na sprawdzone ocieplenia pianką PUR

Termoizolacja budynków pianą to doskonałe rozwiązanie, by polepszyć funkcjonalność starych obiektów, których utrzymanie niejednokrotnie wiąże się z wysokimi kosztami. By jednak móc cieszyć się maksymalną satysfakcją poczynionej inwestycji, należy postawić na profesjonalne wykonawstwo, dobranie właściwych rozwiązań dla konkretnego obiektu, jak również najwyżej klasy materiały. Nasza firma Cels.pl to takie cechy, jak m.in.: maksymalne zaangażowanie, indywidualne podejście do każdego zlecenia, terminowość, jak również niezwykła czystość i porządek pracy, przez co każda wykonana praca zakończona jest maksymalną satysfakcją inwestora.