Skip to main content

Obecnie coraz bardziej popularną usługą, jest test szczelności oraz pomiar kamerą termowizyjną. Wielu świadomych inwestorów zdaje sobie sprawę z tego, ile ciepła może uciekać przez nieszczelne okna, drzwi, instalacje czy dach. Uciekające ciepło z budynku to jednoczesna strata finansowa dla każdego właściciela domu. Natomiast szczelne budynki poza niskimi kosztami ogrzewania i chłodzenia gwarantują również bardzo wysoki komfort w użytkowaniu oraz przyjazdy mikroklimat.
Test szczelności jest wykonywany w celu sprawdzenia poziomu szczelności budynku oraz zlokalizowania wszystkich wycieków powietrznych ścian, dachu, okien.

Gdzie ucieka ciepło z budynku ?

Według eksperta od testów szczelności Pana Pawła Ejsmonta – właściciela firmy www.testy-szczelnosci.pl zajmującego się wykonywaniem tego typu testów na co dzień, najwięcej nieszczelności pojawia się na obwodzie niepoprawnie zamontowanych okien i drzwi oraz przy przejściach kabli i rur przez przegrody.

Bardzo problematycznym miejscem są również dachy i stropy – szczególnie są to okolice murłat, wykuszy – kukawek oraz okien dachowych. Nie jest również tajemnicą, iż straty spowodowane nieprawidłowym ociepleniem dachu mogą generować nawet 25 % strat w ogrzewaniu budynku podczas zimy.
W Polsce z roku na rok rośnie świadomość klientów. Wielu inwestorów decyduje się na wykonanie testu szczelności niezwłocznie po zamontowaniu stolarki otworowej oraz ociepleniu dachu. Wzrost świadomości oraz rozwój nowoczesnych technologii przyczynia się również do wyboru coraz lepszych materiałów do budowy budynku.

Które materiały sprawdzają się najlepiej ?

Zdaniem naszego eksperta od testów szczelności najbardziej efektywną metodą ocieplenia dachu jest pianka poliuretanowa. Materiał ten skutecznie eliminuje powstawanie mostków termicznych oraz gwarantuje lepszy wynik szczelności powietrznej. Istotnym elementem jest jednak rodzaj użytej pianki oraz sposób jej aplikacji. Warto to zadanie powierzyć tylko doświadczonej ekipie natryskowej oraz firmie, która stawia na jakość i parametry użytego materiału.

Firma CELS rekomenduje użycie piany otwarto-komórkowej SOUDAL SPF na poddasze.

Dobrą izolację i idealną szczelność budynku, możemy uzyskać, zachowując efekt oddychania budynku, co za tym idzie materiał, musi posiadać właściwości paroprzepuszczalne (oddychające). Pianka natryskowa SOUDAL jest właśnie takim materiałem. Posiada ona bardzo dobre parametry izolacyjne oraz zachowuje niezmienność na przestrzeni wielu lat.

Szczelny budynek to podstawa dobrze działającej wentylacji mechanicznej a wybór odpowiednich materiałów i ich profesjonalna aplikacja zapewnia inwestorom spore oszczędności i bardzo wysoki komfort na przyszłość.

Firma CELS wielokrotnie uczestniczy w testach szczelności wykonanych u inwestorów, którzy zdecydowali się na wybór naszych usług. Dzięki doświadczeniu naszych aplikatorów budynki te odznaczają się dobrą izolacyjność i pozwalają osiągnąć prawie 100% szczelności dachu.