Skip to main content

Często budując dom, zakładamy, że ze względu na koszty jego utrzymania coroczne wakacje staną się luksusem, na który ciężko będzie sobie pozwolić. Okazuje się jednak, że dobre rozeznanie na rynku i wybór odpowiednich materiałów izolacyjnych pozwoli nam zaoszczędzić nawet kilka tys. zł rocznie – akurat na rodzinne wakacje… lub inne przyjemności.

Niemożliwe? – a jednak…

Często nie zdajemy sobie sprawy, iż przez nieszczelności w warstwie izolacyjnej możemy tracić nawet połowę ciepła, za które płacimy przez cały sezon grzewczy. To samo tyczy się energii, jaką zużywamy do pracy klimatyzatorów i wentylatorów w czasie upalnego lata. Co należy zatem zrobić, aby nasze pieniądze „nie uciekały”? Jak mówią, oszczędny płaci dwa razy – dlatego, aby nie popełniać tego błędu, już na etapie budowy domu zalecamy wybór dobrej jakościowo izolacji termiczno-akustycznej.

Ocieplenie poddasza wykonane pianką Icynene przyczynia się do zmniejszenia wydatków na ogrzewanie w każdym roku jego eksploatacji. Mimo że koszty montażu pianki natryskowej na początku wymagają większej inwestycji, to jednak już po pierwszym sezonie grzewczym można zauważyć wymierne korzyści. Należą do nich nie tylko oszczędności związane z ogrzewaniem i klimatyzowaniem domu, ale również poprawa komfortu termicznego i jakości powietrza we wszystkich pomieszczeniach.

A co zrobić, żeby koszty wykonania samej izolacji były mniejsze? Skorzystać z faktu, że branża budowlana podlega sezonowości. W praktyce oznacza to, że umowę na wykonanie ocieplenia warto podpisać z wyprzedzeniem (np. w sezonie zimowym) nawet jeśli termin realizacji miałby być odległy o parę miesięcy. Wtedy ceny jednostkowe są niższe a oferty bardziej atrakcyjne. Jak widać oferty typu First Minute opłacają się zatem podwójnie.

Chcesz dowiedzieć się więcej o korzyściach z ocieplenia poddasza pianką otwarto-komórkową oraz o ofercie First Minute? Skontaktuj się z naszymi doradcami technicznymi.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami technicznymi?