Skip to main content

Odpowiedź na to ważne pytanie znajdziesz na Cels.pl, gdzie dowiesz się wszystkiego na temat systemów ocieplania budynków oraz specjalnych metod, które gwarantują likwidację miejsc, z których ucieka ciepło w Twoim domu. Dzięki nam mocno zaoszczędzisz na rachunkach za ogrzewanie zimą oraz poczujesz się znacznie bardziej komfortowo, dzięki odpowiedniej wentylacji latem. Specjalizujemy się w ocieplaniu budynków parterowych z poddaszem i w swojej ofercie posiadamy nowoczesne oraz dobrej jakości materiały, które będą służyć Ci przez bardzo długie lata. Obejrzyj naszą ofertę i przekonaj się, dlaczego trzeba ocieplić budynek i dlaczego warto zainteresować się metodą materiału zasypowego.

Wszystkie zalety ocieplenia Twojego parterowego domu

Najważniejszym argumentem za ociepleniem jest rachunek ekonomiczny. Jeżeli posiadasz budynek parterowy z poddaszem nieużytkowym, musisz wiedzieć, że ponad ¼ ciepła, którą wytwarzasz do ogrzewania pomieszczeń, ucieka górą. Ilość uciekającego ciepła wzrasta dodatkowo, jeżeli mieszkasz w starym domu albo Twoja izolacja była wykonana bardzo niedokładnie i powstają tam tzw. mostki termiczne. Jeżeli zdecydujesz się na ocieplenie poddasza oraz reszty budynku korzystając z usług CELS, to rachunek za ogrzewanie zimą spadnie znacznie, a dodatkowo poprawi się wentylacja w pomieszczeniach. Dobrze wykonana izolacja termiczna to także świetna membrana akustyczna, która tłumi hałasy z zewnątrz budynku oraz chroni ściany przed wilgocią. Niewłaściwe zabezpieczenie powierzchni pionowej przed wilgocią kończy się pojawieniem grzyba oraz zawilgoceniem pomieszczeń. Ocieplenie parterowego domu to również większa dbałość o środowisko. Im mniej wytwarzasz ciepła, tym bardziej przyczyniasz się do lepszego stanu lokalnego środowiska naturalnego oraz lepiej dbasz o komfort swój i całej rodziny. Jest to doskonała inwestycja, która gwarantuje Ci znaczne oszczędności oraz podniesie jakość Twojego życia o kilka długości.

Kilka słów o materiałach zasypowych i granulatach

Jest to bardzo ciekawa metoda budowlana dostępna w ramach usług Cels.pl, w której materiał izolacyjny pod ciśnieniem jest wdmuchiwany we wszystkie miejsca, gdzie konieczne jest ocieplanie lub powstał mostek termiczny. Granulaty i materiały zasypowe można stosować w nowych budynkach, a także tych starych powstałych według dawnych norm budowlanych, w których materiały izolacyjne zaczynają się kruszyć. Do wyboru jest wdmuchiwanie granulatu za pomocą specjalnej maszyny pod ciśnieniem, za pomocą piany typu PUR, wełny skalnej mineralnej w formie zasypki lub granulowanej celulozy. Materiały te gwarantują doskonałe parametry izolacyjne i bez problemu posłużą przez długie lata. Będą chronić dom przed utratą ciepłego powietrza. Granulaty celulozy, mineralna wełna skalna oraz pianka poliuretanowa mają wszystkie konieczne certyfikaty jakości. Dodatkowo nasza firma CELS współpracuje z najlepszymi producentami materiałów budowlanych, które zapewniają wysoki współczynnik izolacji lambda oraz ich całkowitą niepalność.

Dlaczego metoda zasypowa jest najlepsza?

Pierwszym argumentem jest ten, że postać takich materiałów jak wełna sypka czy granulaty celulozy pozwala dotrzeć z izolacją w najtrudniejsze miejsca na poddaszu, w dachu i w ścianie. Jest to szczególnie istotne, kiedy elementy nośne dachu, krokwie lub inne belki mają bardzo nietypowe kształty, a za nimi znajdują się puste przestrzenie, przez które będzie uciekać ciepło. Drugim istotnym argumentem jest kwestia demontażu części warstw dachu, poddasza lub innych elementów konstrukcyjnych w przypadku innych metod ocieplania budynku. To znacznie podwyższa koszty remontu, szczególnie jeśli mówimy o starych budynkach nawet z lat 50. i 60., które powstały za pomocą innych metod budowlanych. Metoda wdmuchiwania i zasypywania wymaga jedynie robienie dziur lub zdejmowanie tylko części warstw, na które jest wsypywana celuloza, wełna albo pianka. Prace budowlane trwają wtedy zazwyczaj do 1 dnia, a sam materiał bardzo szybko schnie i zaczyna pełnić funkcję izolatora termicznego. W przypadku gdy nieszczelność jest bardzo mała i występuje punktowo, wystarczy zastosować piankę typu PUR lub zrobić małą dziurę i wpuścić tam granulat celulozowy.

Kwestia kosztów zasypywania wełną lub wdmuchiwania celulozy

Podobnie jak każda metoda ocieplania budynku, proponowane przez nas ocieplanie wymaga pewnej inwestycji finansowej, ale bardzo szybko się zwraca w rachunkach za ogrzewanie. Tak zaoszczędzone fundusze można w przyszłości zainwestować w kolejne ekorozwiązania dla domu lub wydać na inne przyjemności. Metoda zasypywania oraz wdmuchiwania materiałów izolacyjnych oferowana przez CELS ma jedną dodatkową zaletę. Nie wymaga ona demontażu każdej warstwy budowlanej na poddaszu, w dachu lub ścianach. Dzięki temu oszczędzamy koszty robocizny oraz kupna dodatkowych materiałów w przypadku uzupełnienia braków w ścianach i w podłodze. Prace trwają zazwyczaj tylko jeden dzień. Żeby dowiedzieć się na temat cen za m² za materiał i kosztów instalacji, wystarczy skontaktować się telefonicznie lub wysłać e-mail. Nasza firma oferuje darmową wycenę, która pozwoli określić wartość całej inwestycji, z kolei dedykowany specjalista pomoże w wyborze najlepszej metody oraz materiału, który najlepiej nada się do ocieplenia swojego domu parterowego z poddaszem.

Nowoczesne usługi ocieplania domu

Jesteśmy bardzo nowoczesną firmą z 19-letnim doświadczeniem na rynku polskim. Współpracujemy z najlepszymi producentami, którzy oferują najwyższej jakości materiały budowlane służące do skutecznego ocieplenia domu, izolacji akustycznej oraz ochrony przed zawilgoceniem. Zapraszamy do skontaktowania się z nami telefonicznie lub przejrzenia naszych realizacji oraz oferty. Dzięki naszym usługom ocieplania budynków oszczędzisz znacznie na rachunkach za ogrzewanie.

Umów się na bezpłatny pomiar. Służymy fachową poradą i miłą obsługą.

Kliknij tutaj