Skip to main content

Poddasze to jedno z tych pomieszczeń, o które warto zadbać w trakcie budowy domu lub jego remontu. Z pomocą materiałów i doświadczenia CELS będziesz mógł odremontować, a także przygotować pomieszczenie na przyszłość, również do celów mieszkalnych. Ocieplanie poddasza pianką lub wełną w granulacie jest bardzo opłacalne i pozwala na znaczne oszczędności, które będą najbardziej widoczne na rachunkach za ogrzewanie. W CELS gwarantujemy, że oferowane przez nas usługi i produkty są najwyższej jakości oraz  znacznie poprawią komfort życia w Twoim domu.

Dlaczego warto ocieplić swoje poddasze

Po pierwsze, bez fachowego ocieplenia poddasza wełną lub pianką PUR nie jest możliwe zaadaptowanie pomieszczenia pod funkcję mieszkalną. Dobra izolacja cieplna jest istotna, ponieważ aż ¼ ciepła ucieka właśnie górą. Uciekające ciepło to również większe zużycie energii oraz ogrzewana, które oznacza także znacznie wyższe rachunki. Nawet gdy nie zamierzasz korzystać z poddasza, to warto zainwestować w ocieplenie tego pomieszczenia. Zaoszczędzone pieniądze będzie można wydać na kolejne inwestycje poprawiające jakość życia lub na przyjemności, które kiedyś były poza zasięgiem finansowym Twojej rodziny. Ocieplanie poddasza pianką czy wełną z produktami oraz usługami oferowanymi przez CELS to znaczna poprawa jakości życia, zmniejszenie kosztów eksploatacji budynków oraz większa dbałość o środowisko naturalne. Eko dom jest nie tylko przyjemny i wygodny, ale także tańszy.

Ciepłe poddasze z produktami Rockwool

Ocieplanie poddasza z produktami Rockwool to najlepszy wybór, który gwarantuje wysoki współczynnik izolacji ciepła, zmniejszenie wilgotności, a także dobrą izolację akustyczną. Wełna skalna przyczynia się do zmniejszenia utraty gorącego powietrza zimą aż o 25%. Dzięki produktom Rockwool w formie granulatu skalnego możemy zaizolować nawet najbardziej skomplikowanie miejsca.
Ocieplanie poddasza wełna skalną Rockwool zajmuje tylko jeden dzień, a dobrze wykonana praca gwarantuje wspaniałe efekty dla domu oraz obniżenie rachunków za ogrzewanie na całe lata. Montażu można dokonać o każdej porze roku, bez konieczności demontażu istniejącej zabudowy.

Skuteczne ocieplanie poddasza przy pomocy wełny skalnej

Czym jest wełna skalna? To bardzo uniwersalny materiał izolacyjny, który doskonale sprawdza się podczas ocieplania poddasza nieużytkowego. Jej stopień reakcji na ogień to A1, który oznacza całkowitą niepalność. Wełna skalna występuje pod postacią sypkiego granulatu, uzupełniając przestrzeń pomiędzy trudno dostępnymi elementami konstrukcyjnymi. Metoda ocieplania poddasza wełną skalną zasypową polega na wdmuchiwaniu za pomocą technologii nadmuchowej, która gwarantuje niewiarygodną dokładność oraz fenomenalną szybkość. Cały proces zajmie tylko jeden dzień i nie wymaga demontażu wykończeń dachu lub poddasza w przypadku remontu albo dodatkowego uzupełniania pustych przestrzeni wełną. Sypka izolacja może być również wykorzystywana w innych miejscach domu, gdzie potrzebne jest docieplenie, a nie można zastosować standardowej metody.

Metoda ocieplania poddasza pianką typu PUR

W izolacjach natryskowych stosuje się specjalną piankę typu PUR. Ocieplenie nią przebiega bardzo szybko i dokładnie. Warto wspomnieć, że ocieplanie poddasza pianką nie wprowadza ryzyka powstawania mostków termicznych, które znacznie zwiększają koszty ogrzewania. Tego typu metoda doskonale penetruje każdą szczelinę, która po zaschnięciu tworzy niewiarygodnie skuteczną warstwę izolacyjną na kilka lat. Tego typu metoda sprawdza się szczególnie w budynkach jednorodzinnych, gdzie w przypadku poddaszy znajdują się więźby dachowe o bardzo skomplikowanych kształtach. Dodatkową zaletą pianki poliuretanowej jest to, że zwiększa także znacznie wytłumienie akustyczne oraz skutecznie chroni pomieszczenie przed wilgocią i możliwością powstania kłopotliwych grzybów. Izolacje natryskowe z pianką typu PUR można stosować wewnątrz, a także na zewnątrz budynków, co w drugim przypadku oznacza również dodatkową warstwę hydroizolacyjną. Jest to stosunkowo nowa metoda na rynku budowlanym, ale zyskuje ona coraz większą popularność ze względu na przebadane właściwości produktu.

Koszt zainwestowania w ocieplenie poddasza

Nie jest to najtańsza inwestycja i wymaga ona zainwestowania niemałej sumy, ale szybko zwraca się w kosztach eksploatacji budynku. Solidnie i dokładnie wykonana praca okaże się dobrym wyborem na lata, który będzie najbardziej widoczny w rachunkach za ogrzewanie. Na cenę za ocieplenie poddasza wpływa koszt robocizny, zastosowanie specjalnego sprzętu do natrysku piany PUR lub wełny skalnej. Należy również doliczyć ewentualne koszty związane z ewentualną rozbiórką części warstw budowlanych poddasza. Dlatego najlepiej skorzystać z darmowej wyceny prowadzonej przez naszą firmę CELS, która pozwoli określić widełki ocieplenia poddasza z ceną za m2 (metr kwadratowy) oraz wszystkie inne dodatkowe koszty, jakie będzie trzeba podnieść w trakcie prac. Nasi przedstawiciele zaproponują najlepszą metodę oraz materiał izolacyjny dostosowany do potrzeb Twojego domu.

Rewelacyjna oferta ocieplenia poddasza

W CELS oferujemy wysokiej jakości usługi ocieplenia poddasza użytkowego. Posiadamy  ponad 19 lat doświadczenia w branży budowlanej i współpracujemy z najlepszymi producentami materiałów budowlanych, które pozwolą cieszyć się komfortowymi warunkami w Twoim domu. Zadzwoń do nas lub wyślij wiadomość pocztą elektroniczną, aby poznać więcej szczegółów na temat tej atrakcyjnej oferty.
W CELS znamy się na swojej robocie i gwarantujemy, że dzięki naszemu ociepleniu rachunki za ogrzewanie będą znacznie niższe, a Ty będziesz mógł cieszyć się ciepłem w zimowe dni w swoim domu.

Umów się na bezpłatny pomiar. Służymy fachową poradą i miłą obsługą.

Kliknij tutaj