Skip to main content

Prawidłowa termomodernizacja dachu w Twoim domu to najlepsza droga do obniżenia rachunków za ogrzewanie oraz zapewnienia sobie komfortu cieplnego. Z CELS i wełną skalną ROCKWOOL będziesz mógł skutecznie uzupełnić ubytki w swoim dachu. Wszystko dzięki nowoczesnej technologii izolacyjnej, która jest niepalna i bardzo łatwa w montażu. Doskonale ociepli nawet najtrudniej dostępne miejsca w Twoim dachu.

Skorzystaj z oferty Cels.pl i przekonaj się o wspaniałych zaletach wełny Granrock Super oraz korzyściach, jakie niesie ze sobą skuteczne docieplenie dachu.

Dlaczego warto termomodernizować dach?

Przejrzyście rzecz ujmując, jest to przedsięwzięcie, polegające na znacznym obniżeniu zapotrzebowania na zużycie energii cieplnej w pomieszczeniach oraz całym budynku. Recepta ta gwarantuje znaczne zmniejszenie kosztów za energię elektryczną oraz ogrzewanie. Oznacza to również oszczędności, które będzie można spożytkować na dalsze inwestycje w domu lub wspólne wypady rodzinne nad morze albo w góry. Skuteczna i prawidłowa termomodernizacja dachu znacznie ogranicza ucieczkę ciepła i dostawanie się wilgoci z samej góry. Jeżeli chcesz oszczędzić na rachunkach, a także zadbać o środowisko naturalne, to samo tylko ocieplanie ścian i uszczelnianie otworów w oknach nie pomoże. Ciepłe powietrze znajdzie ujście w dziurach i nieszczelnościach znajdujących się na poddaszu i Twoim dachu. Termomodernizacja dachu z CELS to najlepsza inwestycja, która przysłuży się Tobie oraz wszystkim domownikom.  To inwestycja w naszą wygodę, dobre samopoczucie, zdrowie oraz lepszą przyszłość dla naszych dzieci.

Porozmawiajmy o audycie energetycznym

Kiedy już myślisz o dociepleniu swojego dachu, musisz się jeszcze dowiedzieć, ile ciepła ucieka z Twojego domu oraz w których miejscach wydostaje się go najwięcej. Pomoże w tym audyt energetyczny, który w wielu gminach zapewniają same samorządy. Wystarczy wejść na stronę urzędu swojego miasta lub gminy i sprawdzić co i jak trzeba zrobić, żeby fachowcy przyszli też do Twojego domu. Audyt energetyczny określi stan techniczny budynku, a także poddasza i pomoże w prawidłowym przygotowaniu do termomodernizacji dachu, a także określi wysokość kosztów, jakie trzeba będzie ponieść przy tego typu inwestycji. Specjaliści pomogą również w wyborze odpowiedniej technologii, między innymi zastosowania wełny w formie granulatu –  Granrock Super. Czujniki wskażą wszystkie nieszczelne miejsca w budynku, którędy ciepło ucieka i powoduje, że wydajesz niepotrzebnie więcej pieniędzy na ogrzewanie. Audyt energetyczny to genialna opcja, która pomoże wskazać faktyczne koszty termomodernizacji dachu, jakie będziesz musiał ponieść, a także pozwoli przygotować się logistycznie do całego zadania.

Termomodernizacja dachu płaskiego w Twoim domu

Dach płaski jest typowym rozwiązaniem, które znajdziemy nie tylko w halach magazynowych, produkcyjnych, sportowych czy centrach handlowych, ale również w zwykłych domach mieszkalnych. Popularne domki jednorodzinne powstające w latach 60. i 70. wymagają dzisiaj prawidłowej termomodernizacji dachu płaskiego, które powstawały według starych i niedoskonałych norm budowlanych. Dzięki wełnie granulowanej Granrock Super nie będziesz musiał stosować dodatkowych płyt lub mat. Cały proces montażu termoizolacji na dachu wymaga odpowiedniej precyzji oraz wysokiej jakości prac, które zagwarantują trwałość i niezawodność całej instalacji. Można to zrobić na dwa sposoby. W pierwszym usuwa się wszystkie warstwy dachu z pozostawieniem stropu lub dołożenie dodatkowej warstwy izolacyjnej z wełną granulowaną. W przypadku drugiego sposobu należy dokonać dodatkowej naprawy uszkodzeń oraz usunięcia wszelkich powstałych ubytków.

Skąd uzyskać pieniądze na modernizację dachu?

Izolacja cieplna dachu to istotna inwestycja nie tylko dla naszego środowiska, ale również portfela. Na całe szczęście instytucje państwowe oraz samorządy wychodzą naprzeciw naszym oczekiwaniom i pomagają lub same organizują programy termomodernizacji dachów z dofinansowaniem. Od 2018 roku ruszył specjalny program rządowy Czyste Powietrze, który ma na celu organizowanie dopłat do ocieplania oraz termomodernizacji domów jednorodzinnych na lata 2018-2019. Dotyczy on głównie budynków zbudowanych w latach 1960-2002 powstałych przy użyciu starych norm budowlanych. O zwrot kosztów z inwestycji w materiały, montaż i prace ociepleniowe może się ubiegać każdy właściciel domu jednorodzinnego. W przypadku nowo wybudowanych domów wszelkie koszty muszą być poniesione przed końcem roku 2019. W gospodarstwach domowych z dochodem poniżej 600 złotych na osobę zwrot może wynosić nawet 90% inwestycji. W przypadku braku rezerwy finansowej na termomodernizację dachu istnieje możliwość udzielenia pożyczki.

Ocieplanie dachu z Fundacją Czyste Powietrze

CELS to jeden z liderów ocieplania domów w naszym kraju, który oferuje wysokiej klasy materiały na termomodernizację dachu. Firma oferuje swoje usługi w branży budowlanej już ponad 19 lat. A teraz również współpracuje z Fundacją Czyste Powietrze, której celem jest  ochrona środowiska naturalnego oraz bezpłatna pomoc w rządowym programie walki ze smogiem. Dzięki materiałom i usługom CELS będziesz mógł cieszyć ciepłym i dobrze wentylowanym domem. Przestaniesz się martwić uciekającym przez Twój dach, okna i ściany ciepłem, jak też pieniędzmi. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług!

Umów się na bezpłatny pomiar. Służymy fachową poradą i miłą obsługą.

Kliknij tutaj