Skip to main content

Ocieplenie domu jest jedną z najważniejszych kwestii, która pomoże w utrzymaniu odpowiedniej ilości ciepła. W ten sposób będzie można zapewnić sobie właściwy komfort termiczny. Należy pamiętać o tym, że bardzo ważne jest także ocieplenie wewnątrz. Szczególnie jeżeli chodzi o poddasze. Dlaczego? Chętnie pomożemy Wam znaleźć odpowiedź na to pytanie, aby każdy mógł poznać korzyści dla domu i portfela.

Utrata ciepła w domach

Przez poddasze, które nie zostanie we właściwy sposób ocieplone, może uciekać aż 30% ciepła. Jak więc widać, może się to okazać dużą stratą dla portfela, ponieważ trzeba będzie wyłożyć większą ilość pieniędzy na dogrzanie części mieszkalnej.

To fakt, że budowa domu to ogromne koszta i każdy będzie chciał znaleźć oszczędności. Zawsze jednak mówimy naszym klientom, że ocieplenia poddasza nie można odkładać na bliżej nieokreśloną przyszłość. Sprawi to, że efektywność energetyczna domu spadnie, dlatego też rachunki za ogrzewanie domu będą rosły. Mając ocieplone poddasze będzie można także skorzystać na dodatkowej przestrzeni, którą będzie można zaaranżować do zamieszkania. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ dzięki temu można urządzić łazienkę, sypialnię lub też inne pomieszczenie na poddaszu.

Czym należy ocieplić poddasze?

Do wyboru jest kilka rodzai izolacji termicznej. Znając ich wady i zalety, będzie można podjąć finalną decyzję odnośnie ocieplenia.

Wełna mineralna

Do dyspozycji jest wełna skalna lub szklana, która dostępna jest w formie rolek o różnych rozmiarach. Jest to tani materiał, który sprawia, że wiele osób samodzielnie zabiera się za ocieplenie poddasza. Wykazuje się dobrymi właściwościami termoregulacyjnymi, więc w okresie letnim można liczyć na przyjemny chłód, zimą na ciepło. Wadą wełny jest to, że trzeba ją docinać, aby móc dopasować ją do wybranej przestrzeni. Jeżeli elementy nie zostaną w odpowiedni sposób dopasowane, mogą powstać mostki termiczne, które nadal będą doprowadzać do utraty ciepła.

Styropian

Doskonale znany materiał izolacyjny, który także wyróżnia się niską ceną. Dobrze utrzymuje ciepło we wnętrzach, chroniąc przed zimnem. Należy mieć jednak świadomość tego, że ma się do czynienia z materiałem łatwopalnym, który dobrze nie wygłusza pomieszczenia. W tym przypadku także potrzebne jest dokładne dopasowanie, aby mieć pewność, że poddasze w całości zostanie ocieplone. Tak, aby na całej powierzchni nie powstały szczeliny.

Pianka poliuretanowa do ocieplenia poddasza

Ze swojej strony możemy Wam polecić ocieplenie poddasza pianką poliuretanową. Do wykonania takiego ocieplenia wykorzystywana jest metoda natryskowa, która jest w stanie zapewnić największy poziom dokładności. W ten sposób można mieć pewność, że na poddaszu nie powstaną szczeliny, które mogłyby obniżać komfort termiczny domowników. W trakcie nakładania, pianka zwiększa swoją objętość, dzięki czemu ma ona doskonałą możliwość dopasowania się do nakładanych miejsc. Jest to idealne rozwiązanie dla poddasza, gdzie ma się do czynienia z licznymi załamaniami, więźbami i innymi problematycznymi miejscami. Pianka poliuretanowa jest dobrym rozwiązaniem szczególnie wtedy, kiedy:

  • właścicielom domu zależy na czasie. Dzięki temu, że pianka nakładana jest metodą natryskową, wystarczą maksymalnie dwa dni, aby ocieplenie poddasza zostało zakończone;
  • dach ma skomplikowaną budowę, przez co trzeba by było długo docinać styropian lub wełnę, aby uzyskać pożądany efekt;
  • ocieplenie należy wykonać na dużej wysokości. Jest to także dobre rozwiązanie, jeżeli nad salonem nie ma stropu, tylko otwarta przestrzeń aż do szczytu dachu.

Sam koszt ocieplenia poddasza pianką poliuretanową jest zróżnicowany. Wszystko bowiem uzależnione jest od powierzchni, którą mamy ocieplić. Gwarantujemy jednak, że koszt ten będzie w stanie się zwrócić pod postacią niskich rachunków za ogrzewanie. Z naszej strony zalecamy wykonanie ocieplenia o grubości 20 cm, ponieważ w ten sposób można zachować obecne wymagania co do współczynnika U dachów.

Komfort mieszkańców dzięki ociepleniu poddasza

Właściwe ocieplenie poddasza ma wpływ na wiele czynników. Wśród nich można wymienić poprawę jakości powietrza w domach. Nie będzie dochodziło do tworzenia się zimnych przeciągów, dzięki czemu zostanie zlikwidowana nadmierna wilgoć. Zbyt duża ilość wilgoci może powodować pojawienie się pleśni, co ma negatywny wpływ nie tylko na ściany, ale także na zdrowie mieszkańców. W domach będzie utrzymywała się bardziej równomierna temperatura. Stabilny klimat, który utrzymuje się przez cały rok będzie w stanie sprawić, że komfort mieszkańców poprawi się w znaczący sposób.

Funkcjonalne ocieplenie poddasza

Ze swojej strony możemy Wam zachęcić do podjęcia z nami współpracy, ponieważ bardzo chętnie wykonamy dla Was ocieplenie poddasza. Działamy na terenie wielu województw, chcąc zapewnić wszystkim klientom wysoką jakość obsługi. Przekonajcie się sami, że wykonane przez naszych pracowników ocieplenie pozytywnie wpłynie na rachunki za ogrzewanie oraz pozwoli cieszyć się wyjątkowym komfortem w domach.