Skip to main content

Prawidłowo wykonana, bezpieczna, trwała, ekologiczna izolacja termiczna dachu i poddasza jest równie ważna, jak izolacja każdej innej przegrody np. ściany, okien czy fundamentów.

Przez dach może bezpowrotnie uciekać – ale nie bójmy się ostrzejszego stwierdzenia – mocnego ale prawdziwego – być bezpowrotnie tracona nawet do 25% energii zużytej do utrzymywania oczekiwanej temperatury.

Energia niezależnie czy elektryczna, czy systemowa (zawarta w ciepłej wodzie), czy pochodząca z lokalnego spalania gazu, oleju lub innych paliw kopalnych jest coraz droższa, dlatego warto szukać sposobów, które pozwolą zmniejszyć zapotrzebowanie na nią i jej zużycie i zmniejszać zapotrzebowanie na nią.

Ocieplenie dachu czy poddasza przy użyciu wysokiej jakości materiałów termoizolacyjnych to właściwy i znaczący krok w tym kierunku.

W wraz z Cels warto zainwestować w odpowiednie materiały termoizolacyjne dzięki którym straty energii i co z tym związane jej koszty te będzie można ograniczyć do minimum, zapewniając sobie niższe rachunki za ogrzewanie czy chłodzenie pomieszczeń.

Naszym priorytetem jest zapewnienie optymalnej izolacji termicznej, co przekłada się na obniżenie kosztów energii oraz poprawę komfortu wewnątrz budynków. Nasze usługi nie kończą się na aplikacji materiałów termoizolacyjnych, ale obejmują także kompleksowe doradztwo i analizę energetyczną, co pozwala nam zapewnić naszym klientom najlepsze rozwiązania zgodne z najnowszymi standardami.

Czym ocieplić dach lub poddasze?

W przypadku takich miejsc jak dachy czy stropodachy godnym polecenia rozwiązaniem jest wełna do wdmuchiwania. Przykład takiego produktu stanowi URSA Pure Floc.

Ten innowacyjny materiał charakteryzuje się bardzo niskim, niezmiennym w czasie niskim współczynnikiem przenikania ciepła (lambda) 0,034 W/(m*K) przy bardzo niskiej gęstości własnej rzędu 30 kg/m3.

Pełni również rolę świetnej ochrony akustycznej, skutecznie pochłaniając dźwięki dobiegające z zewnątrz, takie jak np. odgłosy deszczu uderzającego o dach czy też wiatru.

Biała wełna URSA Pure Floc przeznaczona do wdmuchiwania jest przy tym lekka, paroprzepuszczalna i ma najwyższą klasę reakcji na ogień A1 – niepalne, co przekłada się na większe bezpieczeństwo konstrukcji domu oraz samych mieszkańców. Jej ogromnym atutem jest również sprężystość i elastyczność, dzięki którym szczelnie wypełnia wszystkie zakamarki izolowanej przestrzeni.

Izolacji z wełny do wdmuchiwania można nadać dowolną grubość. Na uwagę zasługuje również wysoka wydajność takiego materiału – skompresowane opakowanie URSA Pure Floc wystarcza na wykonanie od 0,5 do 0,8 m³ izolacji.

URSA Pure Floc – jak zacząć termomodernizację

Decyzja o wyborze metody termomodernizacji i w firmy ją wykonującej jest jedną z pierwszych jaką należy podjąć. Od tego momentu sprawy powinny toczyć szybciej, a efekt końcowy powinien spełnić lub przewyższyć oczekiwania.

Firma Cels to renomowana firma specjalizująca się w dostarczaniu wysokiej jakości usług z zakresu ociepleń budynków o ponad 20-letnim doświadczeniu na rynku budowlanym.
Jesteśmy postrzegania jako lider branży, stawiając na innowacyjne rozwiązania, profesjonalizm i przede wszystkim satysfakcję klienta.

Nasz zespół składa się z ponad 90 zaangażowanych osób, które nie tylko zajmują się sprzedażą i montażem, ale również dbają o wizerunek naszej firmy. Przez lata działalności udało nam się ocieplić ponad 10,000 budynków, co potwierdza naszą pozycję lidera w branży.

URSA Pure Floc idealny wybór do izolacji do wdmuchiwania:

1. Izolacja termiczna:
Wełna wytwarzana jest w większości (>80%) ze stłuczki szklanej szkła, posiada doskonałe właściwości izolacyjne. Jej struktura umożliwia skuteczne zatrzymywanie ciepła, co przekłada się na redukcję strat energii przez dach lub ściany.

2. Bezpieczeństwo – niepalność
Wełna mineralna URSA Pure Floc jest niepalna – klasa reakcji na ogień A1, co czyni ją bezpiecznym rozwiązaniem w kontekście izolacji dachów.
Ponadto, jest odporna na rozwój grzybów i pleśni, co wspiera utrzymanie wysokiej jakości powietrza wewnątrz budynku.

3. Trwałość i niski wpływ na środowisko:
Długa żywotność wełny mineralnej sprawia, że jest niezwykle trwałym rozwiązaniem. Ponadto, wełna zawiera znaczną ilość surowców wtórnych, co minimalizuje jej wpływ na środowisko.

4. Ochrona przed wilgocią:
Dzięki swojej strukturze wełna mineralna doskonale przepuszcza powietrze przez co redukuje się ryzyko kondensacji pary wodnej, co z kolei chroni konstrukcję dachu przed wilgocią i powstawaniem pleśni.

5. Trwała i wydajna:
Wełna mineralna nie traci swoich właściwości izolacyjnych z czasem, co przekłada się na trwałą i wydajną izolację dachu na lata.

Proces wdmuchiwania wełny mineralnej

Proces ocieplania metodą wdmuchiwania wełny URSA Pure Floc jest prosty i szybki. Aplikację można przeprowadzić w każdej temperaturze, a więc pora roku nie mu tutaj znaczenia. Cały proces można wykonać w zaledwie kilka godzin, ponieważ materiał nie wiąże się ani chemicznie, ani mechanicznie z innymi elementami lub materiałami. Nie ma potrzeby zabezpieczania powierzchni przed nadmuchem, co dodatkowo skraca czas wykonania ocieplenia. Co więcej, zastosowanie białej wełny wdmuchiwanej nie wymaga okresu aklimatyzacji i stabilizacji, dzięki czemu zaraz po aplikacji pomieszczenia mogą być od razu użytkowane. Najbardziej wydajnym i szybkim sposobem na izolację wełną wdmuchiwaną jest jej montaż za pomocą specjalistycznych maszyn dostępnych na rynku, których asortyment obejmuje zarówno opcje budżetowe, jak również bardziej profesjonalne. Właściwe nastawy maszyny wdmuchującej (m.in. prędkość obrotowa wentylatorów, prędkość obrotowa mieszadeł, wielkość otworu zasypowego) pozwalają na uzyskanie maksymalnej wydajności pracy, dzięki czemu zaizolowanie przeciętnego poddasza (przy uwzględnieniu prac przygotowawczych i końcowych) może potrwać zaledwie kilka godzin.

1. Przygotowanie powierzchni:
Przed rozpoczęciem procesu wdmuchiwania wełny mineralnej URSA Pure Floc wskazane jest sprawdzenie i przygotowanie powierzchni dachu. To obejmuje sprawdzenie konstrukcji, usunięcie ewentualnych przeszkód.

2. Precyzyjna aplikacja – wdmuchiwanie:
Specjalistyczne maszyny do wdmuchiwania wełny mineralnej dostarczają ją do przestrzeni między konstrukcją dachu a warstwą płyt gipsowo-kartonowych lub bezpośrednio na stop poddasza. Operator precyzyjnie kontroluje proces, zapewniając równomierne i dokładne pokrycie całej powierzchni.

3. Jakość i kontrola:
Po zakończeniu procesu wdmuchiwania przeprowadza się wieloparametrową kontrolę jakości polegająca na sprawdzeniu zużycia, gęstości, grubości warstwy i jej równomierności.

Zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych:

1. Wydajność energetyczna:
Zastosowanie wełny mineralnej URSA Pure Floc w procesie izolacji dachu przyczynia się do zwiększenia energetycznej wydajności budynku. Poprawna izolacja skutkuje mniejszym zużyciem energii na ogrzewanie, co z kolei przekłada się na znaczące zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych, takich jak dwutlenek węgla, związanych z produkcją i dostarczaniem energii cieplnej.

2. Optymalizacja zużycia energii:
Dobre ocieplenie dachu zmniejsza straty ciepła, co oznacza, że system grzewczy nie musi pracować intensywnie, aby utrzymać odpowiednią temperaturę wewnątrz budynku. To z kolei prowadzi do ograniczenia emisji związanych ze spalaniem paliw kopalnych do celów bytowych.

Ograniczenie emisji ze spalania paliw kopalnych:

1. Mniejsze zużycie paliw:
Skuteczna izolacja dachu za pomocą wełny mineralnej zmniejsza zapotrzebowanie na energię cieplną, co przekłada się na mniejsze zużycie paliw kopalnych. Niższe zużycie (spalanie) paliw ogrzewczych redukuje emisje dwutlenku węgla i innych substancji zanieczyszczających powietrze powstających podczas spalania (SMOG).

2. Alternatywne źródła energii:
Efektywna izolacja umożliwia także bardziej efektywne wykorzystanie alternatywnych źródeł energii, takich jak energia słoneczna czy pompy ciepła. To z kolei przyczynia się do dalszej redukcji emisji związanych z wykorzystaniem konwencjonalnych paliw kopalnych.

Korzyści środowiskowe i społeczne:

1. Wspieranie zrównoważonego rozwoju:
Zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i ograniczenie użycia paliw kopalnych poprzez skuteczną izolację dachu wełną mineralną URSA Pure Floc wspierają cele zrównoważonego rozwoju, przyczyniając się do ochrony środowiska.

2. Poprawa jakości powietrza:
Ograniczenie emisji związanych ze spalaniem paliw kopalnych ma także pozytywny wpływ na jakość powietrza, przyczyniając się do zmniejszenia zanieczyszczeń i poprawy warunków zdrowotnych dla mieszkańców.

Wsparcie finansowe:

1. Ulga termomodernizacyjna (PIT-O)
Wszystkie wydatki związane z zakupem i instalacją izolacji z wełny URSA Pure Floc mogą zostać rozliczone w ramach tzw. Ulgi termomodernizacyjnej przez osoby fizyczne będące właścicielami domów jednorodzinnych. Rozliczeniem ulgi zajmują się właściwe Urzędy Skarbowe.

2. Program Czyste Powietrze
Wszystkie wydatki związane z zakupem i instalacja izolacji z wełny URSA Pure Floc mogą zostać rozliczone w ramach dofinasowania programu. Wielkość i intensywność zależą o różnych parametrów. Maksymalna wielkość dofinansowania to 135000 PLN. Rozliczeniem programu zajmują się lokalne oddziały Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Podsumowanie:

Zastosowanie wełny mineralnej URSA Pure Floc do izolacji dachu skośnego lub poddasza nie tylko poprawia efektywność energetyczną budynku, ale również odgrywa istotną rolę w redukcji emisji gazów cieplarnianych związanych z ogrzewaniem. Optymalna izolacja pozwala na efektywne zarządzanie zużyciem energii, co przekłada się na zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Wspólnie z alternatywnymi źródłami energii, taka praktyka stanowi krok w kierunku bardziej zrównoważonego i ekologicznego podejścia do ogrzewania budynków.

Cels to nie tylko firma zajmująca się ociepleniami, ale także partner, który dba o każdy szczegół, by zapewnić naszym klientom efektywne i trwałe rozwiązania termoizolacyjne, które przynoszą realne korzyści przez wiele lat.

Zapraszamy do kontaktu z nami. tel. 570 580 100