Skip to main content

Zakup rolet zewnętrznych to – wbrew pozorom – inwestycja nie tylko na upalne dni. Co prawda, latem są one wręcz nieocenione, jednak doskonale sprawdzają się także zimą, w ciągu całego roku imponując zaś elegancką, nienaganną estetyką. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy więc, dlaczego warto zaopatrzyć się właśnie w rolety zewnętrzne i podpowiemy, wśród jakich wariantów można wybierać.

1. Dobra izolacja od promieni słonecznych

Rolety zewnętrzne cenione są przede wszystkim za swoje ponadprzeciętne właściwości izolacyjne. W upalne letnie dni zabezpieczają szyby przed nagrzewaniem, dzięki czemu w domu lub mieszkaniu panuje przyjemna atmosfera, niezależnie od temperatury na zewnątrz. Jesienią i w sezonie zimowym stanowią natomiast szczelną barierę, która zapobiega uciekaniu ciepła z budynku, gwarantując tym samym stuprocentowy komfort przez cały rok. Nie powinien więc dziwić fakt, że tego typu rozwiązania cieszą się niegasnącą popularnością – inwestując w rolety zewnętrzne, nie musimy się bowiem stresować warunkami atmosferycznymi, które nierzadko bywają bardzo zmienne.

2. Ochrona przed hałasem

Rolety zewnętrzne to jednak nie tylko skuteczna ochrona przed zimnem oraz nieznośnymi upałami. Wyróżniają się one również właściwościami dźwiękoszczelnymi – wysokiej jakości rolety potrafią obniżyć poziom dźwięków, docierających z zewnątrz, nawet o kilkanaście decybeli! W związku z tym doskonale sprawdzają się w dużych miastach oraz tych budynkach, które położone są w pobliżu ruchliwych, czy też gwarnych ulic. Zwiększają one tym samym komfort i wygodę domowników, doceniane są również przez pracowników biurowych. Spokój i swoboda są najważniejsze!

3. Ciekawa estetyka

I jeszcze jedna, bardzo ważna, a przy tym wręcz podstawowa kwestia – dobierając odpowiednie rolety zewnętrzne, możemy zadbać o estetykę całego budynku. Są one eleganckie, gustowne, a przy tym odpowiednio stonowane, w łatwy sposób można też dopasować je do preferowanych stylów aranżacyjnych i architektonicznych. Zwłaszcza że omawiane tu rolety wyróżniają się ogromną uniwersalnością i dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych – każdy znajdzie więc tu coś dla siebie!

4. Prywatność i bezpieczeństwo

Na koniec warto zaznaczyć również, że rolety zewnętrzne pozwalają nam chronić prywatność, zapewniając pełen komfort psychiczny i bezpieczeństwo. Unikniemy tym samym wścibskich spojrzeń sąsiadów oraz przypadkowych przechodniów, którzy z ciekawości mogą zaglądać do naszych domów lub mieszkań.

5. Jakie rodzaje rolet zewnętrznych wyróżniamy?

W naszej ofercie dostępne są aż trzy rodzaje rolet zewnętrznych: nadstawne, dedykowane przede wszystkim tym osobom, które cenią sobie nowoczesną estetykę i niebanalny design, podtynkowe, stosowane głównie w nowym budownictwie, charakteryzujące się niezwykłą wytrzymałością oraz elewacyjne – również wyjątkowo estetyczne, pasujące do każdego rodzaju architektury. Jest w czym wybierać, prawda? Każdy z wymienionych tu rodzajów szczegółowo opiszemy zatem w następnych wpisach.

Jednocześnie zachęcamy do regularnego sprawdzania naszej strony internetowej – w kolejnych artykułach podpowiemy m.in., kiedy najlepiej ocieplać dom oraz jak sprawdzić szczelność budynku.