Skip to main content

Wybór odpowiedniej, niezawodnej bramy garażowej wcale nie jest łatwy. Elementy, które musimy brać pod uwagę podczas zakupu, to między innymi funkcjonalność, bezpieczeństwo, wzornictwo/estetyka i cena. Oferta producentów jest bardzo bogata i może przyprawić o zawrót głowy, dlatego w dzisiejszym artykule chcielibyśmy przeprowadzić przegląd najpopularniejszych i najlepszych rozwiązań.

Bramy garażowe segmentowe

Brama garażowa segmentowa to rozwiązanie bardzo funkcjonalne, cieszące się dużą popularnością na rynku. Dzięki pionowemu prowadzeniu segmentów mechanizm zamykający pozwala na zaoszczędzenie przestrzeni zarówno wewnątrz budynku, jak i na podjeździe. Bramy te mogą zostać wyposażone w systemy automatyki, co znacząco wpływa na wygodę ich użytkowania. Warto również podkreślić, że segmenty posiadają dobre własności izolacyjne i zapewniają bezpieczeństwo, są bowiem odporne na włamania. Dodatkowo jest to dobry patent dla osób ceniących sobie nowoczesne wzornictwo, ponieważ bramy te charakteryzują się bardzo wysoką jakością wykończenia.

Bramy garażowe roletowe

W bramach roletowych podobnie jak w bramach segmentowych mechanizm zamykający polega na pionowym prowadzeniu płaszcza. W tym jednak wypadku materiał odgradzający nawija się na wał zamocowany w skrzyni, bezpośrednio nad otworem. Mechanizm ten pozwala zatem na maksymalne zaoszczędzenie przestrzeni – brama nie zajmuje miejsca ani w przestrzeni podsufitowej garażu, ani na podjeździe. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne także dlatego, że w standardzie posiada napęd elektryczny wyposażony w wyłącznik. Dodatkowo brama garażowa roletowa ma bardzo nowoczesny wygląd.

Bramy garażowe uchylne

Brama garażowa uchylna to rozwiązanie zalecane do garaży, w których ilość miejsca pozwala na swobodne podnoszenie płyty. Jej zastosowanie uzależnione jest bowiem od posiadania odpowiedniego, wolnego podjazdu oraz przestrzeni podsufitowej w budynku. Rekompensatą wskazanych niedogodności jest stosunkowo niska cena tego rodzaju mechanizmów. Zauważyć należy również, że współczesne bramy garażowe uchylne nie odbiegają od wyglądu bardziej nowoczesnych bram segmentowych. I co najważniejsze: wariant ten jest wyjątkowo bezpieczny!

Mamy nadzieję, że przedstawiona powyżej charakterystyka pomoże w wyborze odpowiedniej bramy garażowej. Jak widać, istnieje możliwość dostosowania dostępnych na rynku rozwiązań do własnych potrzeb oraz specyfiki przestrzeni, jaką dysponujemy. Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego, a w razie pytań lub wątpliwości – kontaktu z wyspecjalizowanym doradcą!