Jesteś tutaj:

Remont w mieszkaniu – jakie okna wybrać?

Na naszym blogu niejednokrotnie doradzaliśmy, jak dbać o dom i/lub mieszkanie, aby było ono jak najbardziej bezpieczne, komfortowe oraz funkcjonalne. Podpowiadaliśmy między innymi, na czym należy się skupić, planując prace ociepleniowe budynku i jak zagospodarować poddasze użytkowe, wyjaśnialiśmy też, na czym polega termomodernizacja dachu w odniesieniu do już zamieszkałych domów.

Tym razem natomiast nasza uwaga skupiona będzie wokół okien, a dokładnie – tych wariantów, które okażą się najlepszą inwestycją. Wśród jakich opcji można wybierać? Czym wyróżnia się każda z nich? I w końcu: na które rozwiązanie należy się zdecydować? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższych akapitach.

1. Okna PCV – trwałe, uniwersalne i niezawodne

Okna powinny cechować się przede wszystkim solidną konstrukcją oraz stuprocentową funkcjonalnością – mają one bowiem ogromny wpływ na właściwą regulację termiczną pomieszczeń oraz na ich odpowiednie oświetlenie. Nie bez znaczenia jest również ich walor dekoracyjny – powinny być one także… estetyczne. Szukając propozycji, które spełnią wszystkie te wymagania, uwagę zwrócić warto na okna PCV. Po pierwsze: ponieważ są one odporne na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Po drugie: są też odporne na działanie grzybów oraz utratę ciepła. Po trzecie: nie wymagają skomplikowanych zabiegów konserwacyjnych i są łatwe w pielęgnacji. Po czwarte: okna PCV są odporne na ogień. Po piąte: zawsze prezentują się wyjątkowo elegancko, są także opatrzone atrakcyjnymi cenami. I jeszcze jedna rzecz: wśród opcji, dostępnych na rynku, można znaleźć zarówno modele uniwersalne, jak i te o bardziej unikatowym designie!

2. Okna drewniane – oryginalne i estetyczne

Jeśli natomiast szukamy bardziej oryginalnych patentów, w przypadku których estetyka wysuwa się na pierwszy plan, uwagę zwrócić powinniśmy na okna wykonane z drewna. Zwłaszcza, jeśli motywy drewniane występują również we wnętrzu domu/mieszkania, ponieważ idealnie będą komponować się one z wybranym przez nas stylem aranżacyjnym. Co jeszcze przemawia na ich korzyść? Na pewno fakt, że są one bardzo wytrzymałe i naturalne, a przy właściwym użytkowaniu nie wymagają częstego konserwowania oraz nadmiernej pielęgnacji. Poza tym, drewno jest odporne na zmiany temperatury, zapewnia lepszą infiltrację powietrza i – co równie ważne – jest ekologiczne, a więc przyjazne dla środowiska

3. Okna aluminiowe – nowoczesne i solidne

Nie zapominajmy też o oknach aluminiowych, wyróżniających się nowoczesnym designem. Wariant ten cieszy się coraz większą popularnością i nie powinno to dziwić – okna wykonane z aluminium to bowiem opcja lekka, trwała, wygodna w utrzymaniu i czyszczeniu, niesamowicie odporna na uszkodzenia i bardzo estetyczna. Co więcej, aluminium to tworzywo niebywale elastyczne i plastyczne, dlatego pozwala na uzyskanie mniej typowych, niebanalnych kształtów i form, które przełamują utarte schematy. Rozwiązanie idealne dla wymagających klientów, dla których liczy się nie tylko wytrzymałość okien, ale również ich nieprzeciętny wygląd, dostosowany do indywidualnych preferencji.

A Wy? Na jaki materiał się zdecydujecie? Jesteśmy ciekawi Waszych opinii!

Zadzwoń Napisz