Skip to main content

Czy wiesz, że dach i poddasze to najbardziej krytyczne miejsca przyrostu temperatury w Twoim domu?

W lecie poddasza użytkowe bywają mało komfortowe w użytkowaniu. Wewnątrz panuje wysoka temperatura, robi się duszno i nieprzyjemnie… Bez wentylacji ani rusz, jednak i ona okazuje się na ogół niewystarczająca. Nadmiernemu nagrzewaniu się poddasza możemy zapobiec już dużo wcześniej – na etapie tworzenia jego izolacji.

Wybór odpowiedniego materiału izolacyjnego

Wybór materiału izolacyjnego ma ogromne znaczenie, nie tylko ze względu na ochronę przed zimnem, ale również przed gorącem. Jest to szczególnie ważne latem, gdy temperatura na zewnątrz przekracza 30 stopni. Wtedy dobra izolacja jest na wagę złota. Pianka poliuretanowa jako materiał, który dokładnie wypełnia każdą szczelinę, jest idealnym rozwiązaniem dla ludzi ceniących sobie komfort cieplny w swoim domu.

O prawdziwości tego stwierdzenia parę dni temu przekonał się jeden z naszych klientów, który towarzyszył ekipie instalatorów CELS w trakcie wykonywania izolacji na poddaszu jego domu… Widział, jak pianka w ciągu paru sekund kilkunastokrotnie zwiększa swoje rozmiary, jak doskonale wnika w każdą, nawet najmniejszą szczelinę, zapewniając tym samym stuprocentową szczelność izolacji.

Już następnego dnia wyraźnie odczuł również spadek temperatury na poddaszu – mimo że temperatura na zewnątrz była jeszcze wyższa. Komfort cieplny naszego klienta poprawił się błyskawicznie. Dom w zaledwie parę godzin zyskał izolację, która świetnie sprawdza się już od pierwszego dnia.

O pozostałych zaletach pianki nasz klient przekona się zapewne już najbliższej zimy… Skuteczna izolacja pianką poliuretanową szybko zapewni go o całkowitym bezpieczeństwie – zarówno dla jego zdrowia, jak i środowiska. Oprócz tego pianka poliuretanowa okaże się wyjątkowo trwałym i wytrzymałym materiałem – nie będzie pylić się, kruszyć i utleniać oraz zachowa swoje właściwości przez cały okres użytkowania budynku.

Przede wszystkim jednak pianka będzie chroniła jego dom przed utratą ciepła, a portfel przed wysokimi kosztami ogrzewania.