Jesteś tutaj:

Cena ocieplanie pianką – koszt ocieplenia domu


Cennik ocieplania pianką poliuretanową – jaki jest koszt ocieplenia domu ?

Piana poliuretanowa to doskonały sposób na ocieplenie nawet dużych powierzchni. Koszt wykonania izolacji lub ocieplenia z wykorzystaniem tej technologii jest zazwyczaj ustalany wspólnie z inwestorem. Ma to miejsce po dokonaniu dokładnego pomiaru powierzchni, która wymaga ocieplenia. Warto pamiętać, że gdy w grę wchodzi ocieplanie pianką poliuretanową, cena będzie nieco wyższa niż za ocieplanie np. wełną mineralną, jednak skuteczność zabiegu o wiele lepsza, ponieważ pianka aplikowana pod ciśnieniem dociera nawet w najtrudniej dostępne miejsca, tworząc niezwykle szczelną warstwę izolacyjną.
Zdajemy sobie sprawę, że cena jest dla naszych klientów istotnym czynnikiem. Nasi doradcy techniczni to najwyższej klasy specjaliści, którzy fachowo doradzą, jaką grubość izolacji i jaki rodzaj pianki wybrać oraz zaproponują korzystną ofertę.

Umów się na bezpłatny pomiar - Służymy fachową poradą i miłą obsługą

Umów się na bezpłatny pomiarSłużymy fachową poradą i miłą obsługą.

Kliknij tutaj

Ocieplanie i docieplanie budynków – atrakcyjna cena

Ocieplenie domu to duże przedsięwzięcie, które wymaga inwestycji w solidne materiały. Tylko w ten sposób możliwe jest zapewnienie odpowiedniej termo- i hydroizolacji ocieplanemu budynkowi. W przypadku pianki PUR koszty nie są wysokie, a końcowa cena projektu nie musi zwalać z nóg. Standardowe ocieplenie połaci pianką otwarto-komórkową (materiał + robocizna) to koszt już od 45zł/m2. W porównaniu do wełny mineralnej montaż, choć wymaga specjalistycznej wiedzy i użycia specjalnych narzędzi do natrysku, jest bardzo prosty i co najważniejsze – nie zajmuje wiele czasu.
Cena oczywiście uzależniona jest od kilku czynników, dlatego w każdym przypadku oferujemy darmowy pomiar i wycenę.

Umów się na bezpłatny pomiar - Służymy fachową poradą i miłą obsługą

Umów się na bezpłatny pomiarSłużymy fachową poradą i miłą obsługą.

Kliknij tutaj

Cennik ocieplania budynku pianką – od czego zależy koszt inwestycji?

Ocieplenie dachu, czy nawet całego budynku, jest dziś łatwiejsze niż kiedykolwiek. Piana poliuretanowa znakomicie sprawdza się wszędzie tam, gdzie konieczne jest ocieplanie bądź docieplanie budynków. Praktyczna, wytrzymała oraz wykazująca doskonałe właściwości izolacyjne, pianka PUR jest wykorzystywana na całym świecie od wielu lat. 
Od czego jednak zależy koszt ocieplenia budynków czy poddaszy? Między innymi od:

  1. Wielkości powierzchni, która ma być ocieplona pianką.
  2. Grubości projektowanej izolacji.
  3. Stopnia skomplikowania konstrukcji powierzchni do ocieplenia.
  4. Aktualnej promocji – informacje o promocjach dostępne są u naszych doradców ds. izolacji natryskowych.

Ile kosztuje ocieplenie domu pianką poliuretanową?

Cena realizacji może być oczywiście różna w zależności od tego, która część budynku poddawana będzie termomodernizacji: czy planowana jest np. izolacja tarasu, czy poddasza. Wiele zależy od powierzchni, która ma być ocieplona oraz materiałów, które najlepiej sprawdzą się w danym punkcie budynku.

Cennik ocieplania natryskową pianką poliuretanową uzależniony jest od wielu czynników wpływających na cenę wykonania. Ponadto, każdy dom jest inny, każdy klient inaczej wyznaczył sobie CEL wykonania ocieplenia we własnym domu, dlatego CELS do każdej inwestycji podchodzi indywidualnie i oferuje zawsze darmowy pomiar i wycenę.

Ceny wykonania ocieplania pianką poliuretanową w naszym kraju jakie można spotkać w „sieci” przedstawiają się następująco:

Województwo

Orientacyjny przedział cenowy za ocieplenie poddasza przy 100m2 za grubość 15-20cm*

dolnośląskie 45 – 70 zł/m2
kujawsko-pomorskie 45 – 70 zł/m2
lubelskie 46 – 69 zł/m2
lubuskie 48 – 70 zł/m2
łódzkie 45 – 74 zł/m2
małopolskie 48 – 70 zł/m2
mazowieckie 45 – 68 zł/m2
opolskie 47 – 70 zł/m2
podkarpackie 45 – 75 zł/m2
podlaskie 44 – 70 zł/m2
pomorskie 47 – 73 zł/m2
śląskie 47 – 75 zł/m2
świętokrzyskie 45 – 70 zł/m2
warmińsko-mazurskie 49 – 76 zł/m2
wielkopolskie 48 – 75 zł/m2
zachodniopomorskie 46 – 70 zł/m2
*Przedstawione ceny pochodzą z dostępnych w „sieci” informacji i uzależnione są od wielu czynników, takich jak np. rodzaj produktu, wielkość powierzchni, czy grubość izolacji.

Cena tkwi w szczegółach

Istnieją różne rodzaje pianki poliuretanowej, w tym przede wszystkim otwartokomórkowa i zamkniętokomórkowa. Jeśli zdecydujesz się np. na ocieplenie dachu, cena za m2 będzie zależała m.in. od rodzaju użytej pianki oraz od grubości aplikowanej warstwy. Nie bez znaczenia może być stopień skomplikowania operacji: szybciej ociepla się dachy proste, bez okien dachowych, lukarn etc.

Biorąc pod uwagę to, jak skuteczna i trwała (badania wykazują, że wytrzymuje wiele dziesiątek lat, nie tracąc nic ze swoich właściwości) jest pianka poliuretanowa, cena za docieplenie budynku tym materiałem jest de facto niższa niż w razie użycia innych izolatorów: raz wykonana izolacja nie wymaga wymiany ani napraw nawet po bardzo długim czasie.

 


CELS Mariusz Butkiewicz - Polecają Nas Oferteo.pl
CELS Mariusz Butkiewicz