Skip to main content

Firma CELS oferuje pomiary kamerą termowizyjną.  Wykonujemy pomiary kamerą termowizyjną w domach jednorodzinnych, halach, obiektach przemysłowych, budynkach użyteczności publicznej jak i w wielu innych.  Do każdego pomiaru dołączamy raport w formie elektronicznej lub papierowej.

Kamera termowizyjna jest jednym z najdoskonalszych urządzeń pomiarowych, jakie stworzył człowiek.  Badanie temperatury obiektu jest całkowicie bezkontaktowe. Termografia w żaden sposób nie zakłóca działania, ani nie ingeruje w badany cel. Pomiar kamerą termowizyjną jest dwuwymiarowy, uzyskany obraz pozwala na doskonały przegląd obiektu.  Nawet najmniejsze różnice w temperaturze na powierzchni badanego obiektu zostaną wykryte i zlokalizowane.  Wyniki te są przetwarzane natychmiast w obraz wyświetlany na monitorze kamery w czasie rzeczywistym.

Podstawowe zastosowanie kamery termowizyjnej  to ocena jakości budynku i jego izolacyjności cieplnej, a także lokalizacja mostków termicznych, pęknięć struktury budynków, kontrola pracy wentylacji i klimatyzacji, sprawdzenie szczelności systemu ogrzewania podłogowego jak i centralnego, sprawdzenie szczelności stolarki okiennej.

Pomiar kamerą termowizyjną to również szybka i nieinwazyjna metoda skontrolowania przyszłego domu. Liczne wady lub zaniedbana, których często nie widać „gołym okiem”, a dowiadujemy się o nich podczas zimy, gdy rosną koszty utrzymania ciepła w budynku, możemy łatwo zlokalizować za pomocą termowizji.

Pomiar kamerą termowizyjną pozwoli Ci:

  • – wykryć wady konstrukcyjne budynku
  • – zlokalizować mostki termiczne
  • – wykryć zawilgocenia lub wycieki
  • – sprawdzić szczelność stolarki okiennej i drzwiowej
  • – sprawdzić staranność wykonania ogrzewania podłogowego i instalacji grzewczych
  • – skontrolować pracę wentylacji i klimatyzacji
  • – ustrzec się problemów mogących nas spotkać przy okazji wiercenia otworów w ścianie lub podłodze
  • – zlokalizować zagrzybienia lub przemarzanieObecnie coraz bardziej popularną usługą, jest również test szczelności połączony z pomiarem kamery termowizyjnej. Wielu świadomych inwestorów zdaje sobie sprawę z tego, ile ciepła może uciekać przez nieszczelne okna, drzwi, instalacje czy dach. Uciekające ciepło z budynku to jednoczesna strata finansowa dla każdego właściciela domu. Natomiast szczelne budynki poza niskimi kosztami ogrzewania i chłodzenia gwarantują również bardzo wysoki komfort w użytkowaniu oraz przyjazdy mikroklimat.   Czytaj więcej o testach szczelności na: https://cels.pl/testy-szczelnosci-czym-sa-i-po-co-sie-je-wykonuje/

Zapraszamy do kontaktu