Skip to main content

W dobie rosnących cen materiałów budowlanych oraz coraz większych braków owych materiałów na składach warto wziąć pod uwagę czy budowanie domu tradycyjną metodą jest opłacalne?

Szybko zbudowany dom murowany często kojarzy się z domem zbudowanym byle jak i z pełnym pakietem wad. Ignorowanie warunków atmosferycznych, oraz skrócenie przestojów technologicznych wpływa na obniżenie jakości konstrukcji w technologii murowanej. Zastosowanie technologii metalowej domu szkieletowego pozwala na budowanie nawet w niskich temperaturach. Sam szkielet przeciętnego domu o powierzchni 150 m2 może powstać w tydzień. Natomiast cztery miesiące przy dobrej organizacji pracy można zbudować dom pod klucz.

Instalacje – po prostu przeplata się przez przygotowane w fabryce otwory i po kilku dniach ekipy kończą pracę bez kucia ścian, wywożenia gruzu itp.

Izolacje – w tym wypadku znakomicie sprawdza się ocieplenie metodą natrysku piany poliuretanowej. Dobrze zbudowany i zaizolowany budynek ze szkieletu metalowego może być bardzo energooszczędny, a dodatkowo ściany i elementy metalowe będą bardzo dobrze zabezpieczone akustycznie.

Ściany – w takich budynkach odpada tynkowanie ścian. Zabudowy robimy z płyt kartonowo-gipsowych. W tym przypadku jest to znacząca oszczędność.

Warto zwrócić uwagę również na to, że wybierając szkielet metalowy wpływamy również na środowisko. Większość materiałów pochodzi z recyklingu (złomu). Nie wycinamy drzew jak w przypadku tradycyjnych domów szkieletowych. Metal ma też lepszy stosunek masy do wytrzymałości niż drewno, ponadto konstrukcja jest bardziej sztywna, a sama konstrukcja nawet do 15 % tańsza niż szkielet drewniany.

Za tym czy warto wziąć takie rozwiązanie pod uwagę ? Te pytanie kierujemy do Was. Co wy o tym myślicie ?

Interesuje Cię ocieplenie pianą Soudal zadzwoń tel. 602 195 179 lub napisz ds@cels.pl