Skip to main content

Ochrona przed nadmiernym nagrzewaniem się budynku

Wysoka temperatura w budynku to coraz częściej pojawiający się problem nie tylko wśród mieszkańców domów jednorodzonych, ale również mieszkańców budynków wielorodzinnych czy biurowców. Latem gdy temperatura na zewnątrz osiąga ponad 25 stopni Celsjusza, a promienie słoneczne nagrzewają dodatkowo budynek, mieszkanie lub praca w takich warunkach staje się mocno uciążliwa dla użytkowników.

Powody nadmiernego ogrzewania się budynku 

Obecnie na rynku istnieje wiele sposobów, które w skuteczny sposób zmniejszą temperaturę wewnątrz budynku. Gdy słupek rtęci wędruje w górę, marzymy zazwyczaj o klimatyzacji, która skutecznie obniża temperaturę w pomieszczeniu. Takie rozwiązanie jest dobre, ale musimy pamiętać, że montaż w budynku już istniejącym często jest kłopotliwy i nierzadko wymaga później prac remontowych. Dodatkowo trzeba też pamiętać o kosztach serwisów i utrzymaniu czystości urządzenia. W domu, który jest niedostatecznie ocieplony lub ma spore ubytki w ociepleniu, klimatyzacja będzie również zużywała więcej energii do schłodzenia pomieszczeń.

Powodów nadmiernego przegrzewania się budynku jest wiele. Jednym z najpopularniejszych jest min.: nieprawidłowo wykonana izolacja na dachu budynku. Dodatkowo zbyt mocne nagrzewanie budynku może być również spowodowane licznymi nieszczelnościami. Ubytki mogą być zarówno w stolarce okiennej jak i w ociepleniu dachu czy elewacji, co powoduje wpychanie nagrzanego powietrza do wnętrza budynku.

Powłoki refleksyjne – skuteczny sposób na przegrzewanie się budynku

Obecnie coraz większym zainteresowaniem w branży budowlanej cieszą się powłoki cienkowarstwowe, która w skuteczny sposób pozwala otrzymać optymalną temperaturę w budynku podczas bardzo upalnych dni. Główną cechą takiej powłoki jest jej refleksyjność (zdolność odbijania promieni słonecznych), dzięki czemu fasada lub dach budynku nie jest narażony na przegrzewanie.

Powoduje to zmniejszenie przenikania ciepła do wnętrza domu, a zatem temperatura w środku będzie niższa. Zastosowanie refleksyjnych powłok odbijających UV również przyczyni się do zwiększenia wydajności klimatyzacji. System ten można stosować zarówno na elewacjach nowych budynków, a także przy renowacji starych elewacji.

Zalety zastosowania powłok refleksyjnych 

Ogromną zaletą tych systemów jest możliwość nakładania ich bezpośrednio na różnego rodzaju podłoże: beton, tynk, płyta OSB, cegła, blacha, czy nawet drewno. 

Termorefleksyjna powłoka do dachów i elewacji to materiał, który zabezpiecza przed nadmiernym nagrzewaniem całej powierzchni. Poprawia bilans cieplny budynku poprzez odbijanie promieniowania od zaizolowanego elementu, zabezpieczając tym samym dach przed nadmiernym nagrzewaniem oraz uszczelnia mikropęknięcia, jak również eliminuje przenikanie wody opadowej.

Zapraszamy do szerszego poznania zalet powłok termorefleksyjnych: https://cels.pl/najwieksza-rewolucja-ostatnich-lat-powloki-termoizolacyjne/

Jeśli chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej na temat powłok termoizolacyjnych lub wykonaniem inwestycji w tym zakresie 

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU –  tel. 570 580 100  | mb@cels.pl