Skip to main content

Ocieplanie pianką

Jak pokazał czas, ocieplenie poddasza pianką poliuretanową to dokonała izolacja termiczna. Dzięki wyjątkowym właściwościom natryskowej pianki PUR oraz dokładnemu wypełnianiu ocieplanej przestrzeni wykonana izolacja charakteryzuje się wysoką szczelnością, zapobiegając niekontrolowanej ucieczce ciepła z budynku, co przekłada się na zmniejszenie rachunków za energię potrzebną do ocieplenia domu.

Ocieplenie elewacji

Tysiące wykonywanych rocznie ociepleń pianką poliuretanową przez 8 lat naszej działalności w branży izolacji natryskowej przyniosły tysiące zadowolonych klientów. Izolacje natryskowe na poddaszach na przestrzeni wielu lat zdały pozytywnie swój egzamin i teraz coraz częściej stosuje się je również jako ocieplenie elewacji. Niezależnie od rodzaju konstrukcji budynku, czy to dom drewniany, szkieletowy, czy murowany tradycyjnie, w każdym tym przypadku można zastosować ocieplenie elewacji budynku natryskową pianką poliuretanową. Jedynym tak naprawdę warunkiem, jest wykonanie sidingu elewacyjnego, który coraz częściej wybierany jest na wykończenie elewacji.

Siding elewacyjny

W przeszłości, a dokładnie w latach 90. w Polsce siding był bardzo popularny, bowiem skrywał niedoskonałości wykonanego tynku na elewacji domu. Jednak kojarzony często po prostu z białymi panelami wykonanymi z PCV wraz ze zmianą mody, dość szybko został uznany za „kiczowaty”. W obecnych czasach ze względu na nowe rozwiązania technologiczne znów wraca do mody. Obecnie siding elewacyjny nie musi tylko stanowić panel PCV, to może być równie dobrze deska drewniana, imitująca nawet bal drewniany, to może być również deska kompozytowa z dodatkiem drewna (WPC), a nawet siding metalowy, który równie często jest wybierany na elewację budynku.

Wraz ze zmianą mody w budownictwie, pod wykonywaną elewację sidingową wybierana jest coraz częściej natryskowa pianka poliuretanowa, bowiem podobnie jak w przypadku ocieplania poddaszy, wypełnia ona doskonale ocieplaną powierzchnię i eliminuje wszelkie mostki termiczne. Niezależnie od rodzaju ocieplanej ściany, montowany jest na jej powierzchni ruszt – przeważnie drewniany, między który natryskiwana jest warstwa pianki poliuretanowej i w zależności od rozwiązania, jest następnie ścinana do wysokość rusztu, bądź też formowana pod daną grubość konstrukcji.

Ocieplenie elewacji pianką zapewnia wysoką szczelność i paro przepuszczalność, pozwalając ocieplanej ścianie na odprowadzenie ewentualnej wilgoci z przegrody. Ocieplony w ten sposób dom może swobodnie „oddychać”, zapewniając wysoki komfort termiczny dla jego mieszkańców, bez obawy o mogąca powstać na ścianach pleśń. Wykonanie ocieplenie elewacji natryskowa pianka poliuretanową znacznie skraca prace budowlane i pozwala szybciej wykończyć elewacje domu.

Umów się na bezpłatny pomiar. Służymy fachową poradą i miłą obsługą.

Kliknij tutaj