Skip to main content

Podczas budowy lub remontu domu zawsze pojawia się moment, w którym należy pomyśleć o montażu drzwi. Wielu osobom ta kwestia spędza sen z powiek i dopiero po wielu analizach są w stanie wybrać odpowiednie modele, które zabezpieczą wejście do domu i do garażu. Dlaczego ten wybór jest tak ważny i czy rodzaj drzwi ma największy wpływ na bezpieczeństwo domowników, a także mienia znajdującego się wewnątrz budynku? Odpowiedź na to pytanie poznasz w dalszej części artykułu.

Rodzaje drzwi wejściowych — na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Certyfikat energetyczny oraz sposoby ocieplania budynku
ocieplenie i izolacja budynków

Zakup drzwi wejściowych to jedna z najważniejszych decyzji, która będzie miała wpływ na wygląd budynku. Choć w przypadku drzwi zewnętrznych aspekt wizualny nie jest najważniejszy, to nie sposób uznać, że jest on bez znaczenia. Nowoczesne i ciekawe wzornictwo, to coś, na czym zależy osobom próbującym stworzyć spójny wizerunek domu lub mieszkania. Oczywiście drzwi zewnętrzne możemy podzielić według różnic wizualnych, ale również ze względu na różnorodność materiałów, z których zostały wykonane. Na tej podstawie możemy wyszczególnić drzwi:

  • jednoskrzydłowe,
  • dwuskrzydłowe,
  • nakładowe,
  • wsadowe.

Różnorodność możliwości jest związana z indywidualnym zapotrzebowaniem. Oprócz samego rodzaju drzwi bardzo ważny jest też materiał, z którego zostały wykonane. Obecnie najczęściej wybierane są drzwi metalowe, drewniane i aluminiowe. Decydując się na zakup konkretnego modelu, warto zwrócić uwagę na funkcjonalność i nowoczesne systemy antywłamaniowe, które będą się różniły w zależności od oferty konkretnego producenta. Drzwi zewnętrzne ze względów bezpieczeństwa powinny się otwierać na zewnątrz, ponieważ w razie pożaru lub innego nieprzewidzianego zdarzenia mogą ułatwić ucieczkę z budynku. Jednak nie jest to uregulowane prawnie, dlatego wiele osób mimo tej wiedzy decyduje się na drzwi otwierane do wewnątrz. Takie rozwiązania najczęściej pojawiają się w blokach, w których otwieranie drzwi na zewnątrz byłoby uciążliwe dla innych osób korzystających z części wspólnej. Warto również zadbać o to, aby światło przejścia zakupionych drzwi zewnętrznych miało minimum 90 cm.

Rodzaje drzwi garażowych — postaw na bezpieczeństwo!

Różnorodność nie dotyczy jedynie drzwi zewnętrznych, ale również bram garażowych. Producenci prześcigają się w nowych rozwiązaniach, które ułatwią codzienne funkcjonowanie, jednocześnie zapewnią bezpieczeństwo i zapobiegną ewentualnym włamaniom. Nic w tym dziwnego, ponieważ każda osoba, która decyduje się na własny dom z garażem, liczy na to, że będzie to miejsce ciepłe i bezpieczne. Drzwi garażowe to jedna z tych inwestycji, którą warto dobrze przemyśleć, żeby wybrać najlepszą opcję. A do dyspozycji jest wiele możliwości, takich jak bramy:

  • rolowane,
  • segmentowe,
  • uchylne.

Każde z rozwiązań odpowiada na zupełnie inne potrzeby i jest skonstruowane w taki sposób, aby zapewnić najwyższy stopień bezpieczeństwa i niezawodności.

Gwarancja bezpieczeństwa i spokoju — co oprócz drzwi ma wpływ na zabezpieczenie domu i garażu?

Właściciele domów i mieszkań, którzy decydują się wydać oszczędności na zakup wysokiej jakości drzwi, bardzo często nie zdają sobie sprawy z tego, że nie tylko nowoczesne systemy antywłamaniowe mają wpływ na to, czy budynek będzie bezpieczny. Okazuje się bowiem, że ogromne znaczenie ma również montaż i wykorzystane do tego celu materiały, które powinny być produktami wysokiej jakości. Źle zamontowana ościeżnica będzie stanowiła duże ryzyko i wpłynie na poziom bezpieczeństwa. Dlatego tak ważne jest, aby znaleźć profesjonalistów świadczących usługi montażu. Tylko w ten sposób, wysokiej jakości drzwi i bramy garażowe, będą mogły stać się w pełni funkcjonalne.

CELS drzwi wejsciowe

Dobrej jakości drzwi i profesjonalny montaż — dodatkowe plusy, o których niewiele osób wie!

Wysoka jakość zakupionych drzwi zewnętrznych i garażowych to nie tylko bezpieczeństwo, ale również o wiele wyższy komfort. Podczas zakupów niewiele osób myśli o takich kwestiach jak wygłuszenie, które jest bardzo ważne w przypadku miejsc o dużym natężeniu ruchu lub w budynkach współdzielonych z innymi właścicielami lokali. Redukcja hałasu pozwoli zapewnić komfort i spokój we własnym domu, a także pewność, że dźwięki z zewnątrz nie będą zakłócać odpoczynku. Kolejnym ważnym aspektem jest izolacja termiczna, która bardzo mocno wpływa na temperaturę w pomieszczeniu. To bardzo ważny aspekt szczególnie w okresie jesienno-zimowym, w którym temperatura spada poniżej zera, a warunki pogodowe nie są korzystne. W takim wypadku odpowiednio wybrany rodzaj drzwi i wzorowy montaż zagwarantują zatrzymanie ciepła w pomieszczeniu.

Planujesz wymianę lub montaż drzwi zewnętrznych, lub drzwi garażowych? To świetny moment na tego typu działania, dlatego nie zwlekaj! Skorzystaj z jedynej w swoim rodzaju możliwości, jaką jest rozmowa z naszym profesjonalnym doradcą i wybierz odpowiednie drzwi, które zabezpieczą dom i Twoją rodzinę. Postaw na wysoką jakość produktów i profesjonalnie świadczone usługi.